МВФ очікує на те, що Україна поверне виведені з ПриватБанку кошти
Питання заборгованості колишніх власників ПриватБанку перед державою непокоїть міжнародних інвесторів та Міжнародний валютний фонд. Зокрема, там очікують, що держава поверне виведені з ПриватБанку кошти.
Про це повідомила заступниця голова Нацбанку Катерина Рожкова в інтерв’ю «Укрінформу».
«Не тільки МВФ, але й усі наші міжнародні фінансові партнери та інвестори чітко розуміють: якщо країна має бюджетний дефіцит, позичає кошти на зовнішніх ринках, на внутрішньому ринку, вона не може закривати очі на те, що є боржники перед країною. І що деякі з цих боржників продовжують володіти активами, мати прибутковий бізнес, і при цьому вони навіть не хочуть розглядати питання повернення всіх своїх боргів державі», — повідомила Рожкова.
За її словами, справа ПриватБанку є одним з аспектів, на який звертають увагу у МВФ на переговорах про нову програму співпраці з Україною. Зокрема, МВФ очікує, що держава поверне кошти, які колишні власники ПриватБанку Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов та компаній, які з ними пов'язані, вивели перед націоналізацією.
Також Рожкова зазначила, що розв'язання питання ПриватБанку визначить шлях, яким надалі розвиватиметься Україна.
«Чи буде Україна олігархічною державою з чітко окресленими монополіями, де відсутнє верховенство права? У Фонді очікують, що країна повинна визначитися, бо власники банків-банкрутів є також власниками заводів, фабрик, футбольних клубів, і вони продовжують нормально себе почувати», — додала Рожкова.
Раніше голова Нацбанку Яків Смолій заявляв, що питання ПриватБанку на переговорах з МВФ не стоїть, однак у фонді очікують на повернення виведених з банків коштів
Під час пресмарафону з журналістами 10 жовтня президент Володимир Зеленський виступив за проведення переговорів з колишнім власником ПриватБанку Ігорем Коломойським щодо майбутнього цього банку та вирішення судових суперечок.
Зазначимо, що ПриватБанк — найбільший та найбільш прибутковий банк в Україні. До 2016 року банк належав олігархам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову, однак наприкінці 2016 року його було націоналізовано рішенням уряду через ризик банкрутства. Після націоналізації уряд докапіталізував банк, вливши у нього понад 150 мільярдів гривень у формі державних облігацій.
Наразі колишні власники ПриватБанку намагаються оскаржити націоналізацію банку та повернути над ним контроль, в той час як уряд, Нацбанк та сам ПриватБанк через суди намагаються отримати виведені з ПриватБанку напередодні націоналізації кошти.
- Поділитися: