Виконувачка обов’язків міністерки енергетики України Ольга Буславець через виробництво надлишкової електроенергії доручила Енергоатому зменшити закупівлі ядерного палива для атомних електростанцій та розглянути можливість майнінгу криптовалют, аби знайти додаткові ринки збуту.

Про це повідомляє народний депутат з фракції «Слуга Народу» Гео Лерос з посиланням на відповідне доручення Міненерго до керівництва Енергоатому, яке він опублікував.

«Опрацювати ... нормативні та технічні питання можливої реалізації проєктів з майнінгу криптовалют з метою з метою забезпечення додаткових ринків збуту електроенергії, виробленої атомними електростанціями», — йдеться у листі.

Також у документі доручають Енергоатому «актуалізувати плани закупівель ядерного палива … з урахуванням зменшення обсягів виробництва енергоблоками АЕС». 

Нагадаємо, 29 квітня Міністерство енергетики ухвалило новий енергетичний баланс країни на 2020 рік, за яким вироблення електроенергії атомними електростанції має бути знижено до половини потужності, а замістити це мають дорожчі «зелена» та теплова генерації.

Також у Міненерго запропонували заборонити введення в експлуатацію нових сонячних та вітрових електростанцій.

Поділитись: