Міжнародний валютний фонд та українська влада дійшли попередньої згоди щодо нової кредитної програми співпраці у форматі stand-by на 5 мільярдів доларів терміном на 18 місяців. Її має затвердити Рада директорів МВФ у найближчі тижні.

Про це йдеться у заяві голови українського представництва МВФ Іванни Владкової Голлар.

«Нова програма stand-by забезпечить доступ до 3,6 мільярда SDR (еквівалент 5 мільярдів доларів) та має на меті сприяти балансу платежів та підтримати бюджет для того, аби допомогти уряду України справлятися з шоком, викликаним COVID-19, зберігши при цьому попередні досягнення та відновити рух у напрямку важливих структурних реформ», — йдеться у заяві.

Очільниця місії МВФ в Україні додала, що програма МВФ дозволить Україні отримати фінансування від низки інших міжнародних фінансових організацій та урядів інших країни.

«Це забезпечить Україні гарні позиції для того, аби повернутися до економічного зростання та відновити проведення реформ після завершення економічної кризи», — додала Владкова Голлар.

Зазначається, що для того, аби кредитна програма набула чинності, її ще має погодити Рада директорів МВФ на своєму засіданні. Таке засідання має відбутися «у найближчі декілька тижнів».

Зазначимо, що напередодні, 21 травня президент України Володимир Зеленський підписав так званий банківський закон, який має не допустити повернення ПриватБанку колишнім власникам. Ухвалення цього закону було останньою вимогою МВФ для початку нової програми співпраці з Україною.

Раніше міністр фінансів України Сергій Марченко повідомляв, що перший транш нової програми МВФ може скласти 1,9 мільярда доларів. До кінця 2020 року в українському уряді очікували отримати від МВФ щонайменше 3,5 мільярда доларів.

Це вже не вперше Україна домовляється про нову програму з МВФ. 7 грудня 2019 року Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися про початок нової програми співпраці, підписавши Staff Level Agreement — попередню згоду, яка означає намір МВФ укласти кредитну програму з Україною. Загальна сума фінансування має скласти близько 5,5 мільярда доларів терміном на 3 роки.

7 травня 2020 року в МВФ заявили, що змінюють формат співпраці з Україною та мають намір укласти не довгострокову програму на 3 роки, а короткострокову, на 1,5 роки.

Поділитись: