УКРАЇНА

У Мінінфраструктури готові свідчити щодо тиску і погроз під час переговорів з Ryanair

11 липня, 2017 17:57
УКРАЇНА/У Мінінфраструктури готові свідчити щодо тиску і погроз під час переговорів з Ryanair
Зберегти
Вигляд
У відомстві готові надати свідчення щодо тиску приватної компанії на держслужбовців та погроз переслідування у випадку заходу Ryanair в Україну.

У Міністерстві інфраструктури готові надати свідчення щодо тиску і погроз держслужбовцям під час ходу переговорів з приводу заходу Ryanair на український ринок.

Про це повідомив глава відомства Володимир Омелян.

«Прем'єр-міністр провів нараду, на якій визначив, що переговори необхідно поновити і пообіцяв звернутися до НАБУ щодо оцінки ходу переговорів і причин їх зриву. Зі свого боку, готові надати свідчення щодо тиску приватної компанії на держслужбовців та погроз переслідування у випадку заходу Ryanair в Україну», —написав він.

Водночас, за словами міністра, саме дії керівництва аеропорту «Бориспіль» спричинили відмову Ryanair. «Ryanair — найбільший і найдешевший перевізник Європи, бо всюди витискає максимальні умови для себе. «Бориспіль» не мав права їх розголошувати. Це перше. Розголошення відбулося цілеспрямовано, щоб Ryanair пішов, грюкнувши дверима. Друге: Ryanair має базову угоду і додаткові. Саме в додаткових містилась значна частина вимог, які просто слід було обговорювати», — написав міністр.

«Що стосується ситуації навколо приходу Ryanair, то публічність — це був фактично єдиний шанс залучити їх до України. Інакше МАУ, інші діячі зробили б все, щоб Ryanair навіть не наблизився до України. Якщо був тиск на Бориспіль, то він був публічним, через заяви у ЗМІ, щоб люди бачили і розуміли, хто і що відстоює», – додав Омелян.

10 липня повідомлялося, що ірландський лоукостер Ryanair скасував вихід на український ринок авіаперевезень. Того ж дня на сайті Ryanair зникли всі квитки, як на рейси з України, так і до неї.

Нагадаємо, керівництво аеропорту «Бориспіль» заявило, що ірландський лоукостер має сплатити аеропорту 360 млн гривень за співпрацю, водночас поскаржившись, що Ryanair висуває аеропорту вимоги, які суперечать законодавству. Раніше керівництво «Борисполя» оприлюднило умови Ryanair.

Права на польоти з Києва за маршрутами Ryanair отримала МАУ.

Також повідомлялося, що «Бориспіль» не готовий прийняти умови Ryanair.

Згодом, міністр інфраструктури України Володимир Омелян повідомив, що 12 липня збирається винести на чергове засідання уряду подання про звільнення директора аеропорту «Бориспіль».

У свою чергу, прем'єр Гройсман доручив поновити переговори щодо виходу Ryanair на український ринок.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини