В українських моряків, які повернулись з російського полону, задовільний стан здоров’я, але вони потребують часу на лікування та обстеження.

Про це повідомив генерал-майор медичної служби Анатолій Казмірчук, передає прес-служба Міністерства оборони.

Наразі моряки перебувають у клінічному центрі «Головний військовий клінічний госпіталь», їх оглянув консиліум лікарів. Казмірчук запевнив, що медичне забезпечення і харчування здійснюється у повному обсязі.

Стан здоров’я моряків оцінюють як задовільний, проте їм необхідний час на лікування та обстеження, також із ними працюють психологи та капелан.

Генерал додав, що госпіталь зараз перевели у посилений режим роботи.

«Весь особовий склад центру надає кваліфіковану медичну допомогу звільненим морякам, додатково створено резерв ліжко-місць», — сказав він.

Раніше повідомлялось, що в лікарні Києва залишаються 8 з 11 звільнених політв'язнів, які повернулися в Україну.

7 вересня відбувся великий обмін полонених. З російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Однак, незважаючи на масштабний обмін, у Росії та на окупованих нею територіях залишаються за ґратами ще понад 110 українців. Зокрема — кримський активіст Олексій Чірній, засуджений у справі так званих «українських диверсантів» Андрій Захтей, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський. Також російська влада не припиняє переслідування кримських татар.

Поділитись: