На засіданні Тристоронньої контактної у Мінську домовились щодо підготовки до чергового обміну полонених.

Про це повідомили в Офісі президента України.

Так, у консультаціях взяли участь керівник Офісу президента України Андрій Єрмак і заступник глави Адміністрації президента РФ Дмитро Козак.

Сторони вирішили представити в ТКГ остаточно узгоджені списки осіб, що підлягають процедурі обміну.

Повідомляється, що у Мінську домовилися «представити в ТКГ перелік осіб, що підлягають взаємному звільненню, маючи на увазі необхідність завершення вказаних звільнень у найкоротший термін».

Також мають бути представлені «остаточно узгоджені списки осіб, що підлягають процедурі взаємного звільнення, включно з підсумками верифікації, проведеної Міжнародним комітетом Червоного Хреста, з безумовним і безперешкодним доступом представників МКЧХ до визначених осіб на територіях України та ОРДЛО».

5 березня президент України Володимир Зеленський повідомив, що українська сторона в Тристоронній контактній групі передала список з понад 200 прізвищами для майбутнього обміну полонених. Президент сподівається на проведення обміну в березні.

Уповноважена з прав людини Людмила Денісова заявляла, що Україна включила у список 86 кримських татар.

Нагадаємо, 29 грудня відбувся великий обмін утримуваними особами між Україною і так званими «ДНР» і «ЛНР». З полону бойовиків повернулися 76 українців, зокрема журналіст Станіслав Асєєв, який перебував у полоні понад 2 роки. СБУ оприлюднила імена всіх звільнених з полону українців: це 12 військових і 64 цивільних.

У пресслужбі Володимира Зеленського зазначили, що всього звільнили 81 людину, але 5 людей залишилися на непідконтрольній території. У межах обміну Україна передала бойовикам понад 120 людей, ще 17 відмовилися брати участь в обміні. Українська влада зокрема передала колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілах на Інститутській у 2014 році, та бразильця Рафаеля Лусваргі.

Поділитись: