На переговорах у Мінську Україна передала перелік із 200 прізвищами для наступного обміну утримуваних. З них 86 людей у переліку — кримські татари.

Про це Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила в інтерв'ю «Укрінформ».

«У ньому 86 кримських татар, у тому числі й ті, хто перебувають на різних стадіях карного переслідування: або щойно засуджені та ті, які відбувають покарання, або ж громадяни, які відбули покарання і перебувають в обмежувальних умовах», — пояснила Денісова.

За словами уповноваженої, у переліку також є громадяни України, які перебувають на території самопроголошених «Д/ЛНР».

Омбудсменка зазначила, що обмін потребує тиші, тому те, що стосується списку потребує обережності.

«Він (список — ред.) існує. Я можу сказати лише за той, який формується у нашому офісі. Це 115 осіб, громадяни України, які перебувають сьогодні у місцях несвободи на території Російської Федерації та в окупованому Криму. А також ті громадяни, які були засуджені до умовно-дострокового покарання, але перебувають вони в Криму і не можуть звідти виїхати. Ми їх не знімаємо з обліку і не викреслюємо зі списків», — сказала уповноважена.

Так, у переліку на обмін був український журналіст Микола Семена. У лютому в анексованому Криму з журналіста зняли «судимість» і він приїхав до Києва. За словами Денісової, після цього його викреслили з переліку.

«Чому ми кажемо, що всіх разом до 200? Тому що ми, офіс уповноваженого й інші органи державної влади України, інколи не можемо встановити точне місце перебування того чи іншого громадянина. Трапляється така ситуація, що хтось зник безвісти, й цих людей українська сторона подає у списках, щоб знайти їх і обміняти, а та сторона або підтверджує, або ні їх наявність», — наголосила омбудсменка.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив, на переговорах у Мінську українська сторона передала список з понад 200 прізвищами для майбутнього взаємного звільнення утримуваних осіб. Президент сподівається на проведення обміну в березні.

Нагадаємо, 29 грудня відбувся великий обмін утримуваними особами між Україною і так званими «ДНР» і «ЛНР». З полону бойовиків повернулися 76 українців, зокрема журналіст Станіслав Асєєв, який перебував у полоні понад 2 роки. СБУ оприлюднила імена всіх звільнених з полону українців: це 12 військових і 64 цивільних.

У пресслужбі Володимира Зеленського зазначили, що всього звільнили 81 людину, але 5 людей залишилися на непідконтрольній території. У межах обміну Україна передала бойовикам понад 120 людей, ще 17 відмовилися брати участь в обміні. Українська влада зокрема передала колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілах на Інститутській у 2014 році, та бразильця Рафаеля Лусваргі.

Поділитись: