Україна працює над тим, аби наступний обмін полонених та зустріч у «нормандському форматі» відбулися у зазначені раніше терміни.

«Ми працюємо над тим, щоб обмін був у березні. Також ми працюємо над тим, щоб у нас зустріч була наприкінці квітня. Я думаю, що усе це відбудеться», — сказав президент Володимир Зеленський у ході робочого візиту до Полтавської області 6 березня.

«У нас сильна команда, яка працює постійно над верифікацією людей, які перебувають як на тимчасово окупованих територіях, так і в Росії», – додав президент.

Раніше Зеленський повідомляв, що на переговорах у Мінську українська сторона передала список з понад 200 прізвищами для майбутнього взаємного звільнення утримуваних осіб.

Водночас Зеленський зазначив, що деякі люди зі списку могли вже померти.

9 грудня 2019 року у Парижі відбулася зустріч лідерів «нормандської четвірки» щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Лідери погодились зустрітися знову через 4 місяці, тобто у квітні 2020-го.

Зі всього, про що домовились на саміті у грудні, було виконано лише пункт про обмін полонених. Також Верховна Рада продовжила дію закону про особливий статус Донбасу у старій редакції.

29 грудня відбувся великий обмін утримуваними особами між Україною і так званими «ДНР» і «ЛНР». З полону бойовиків повернулися 76 українців, зокрема журналіст Станіслав Асєєв, який перебував у полоні понад 2 роки. СБУ оприлюднила імена всіх звільнених з полону українців: це 12 військових і 64 цивільних.

У пресслужбі Володимира Зеленського зазначили, що всього звільнили 81 людину, але 5 людей залишилися на непідконтрольній території. У межах обміну Україна передала бойовикам понад 120 людей, ще 17 відмовилися брати участь в обміні. Українська влада зокрема передала колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілах на Інститутській у 2014 році, та бразильця Рафаеля Лусваргі.

Поділитись: