У неділю 8 грудня в Мінську люди вийшли на неузгоджену акцію протесту проти «поглиблення інтеграції» Білорусі з Російською Федерацією. На Жовтневу площу прийшли сотні людей.

Як повідомляє Euroradio, акцією керує співголова партії «Білоруська Християнська Демократія» (БХД) Павло Северинець.

Протестувальники проголосували за резолюцію мітингу. У ній йдеться про те, що люди висловлюють протест проти «глибокої інтеграції з Російською Федерацією» та підписання «дорожніх карт».

Учасники акції закликають міжнародну спільноту «проявити солідарність з білоруським народом, визнати нелегітимними всі угоди між режимами Лукашенка і Путіна». Також, за необхідністю, ввести додаткові санкції проти них.

«У білоруського народу вистачить сил, щоб відстояти незалежність. Незалежність — це шлях до свободи. Живе Білорусь», — такими словами закінчується текст резолюції.

Як повідомлялося раніше, за результатами зустрічі у російському Сочі президенти Білорусі і РФ Олександр Лукашенко і Володимир Путін не домовилися про підписання будь-яких документів щодо інтеграції.

Очікувалося, що на зустрічі лідерів Білорусі та РФ 7 грудня підпишуть документ щодо інтеграції. Проти цього виступила частина білорусів, які організували неузгоджені акції. На мітинги, які тривали 5 годин, вийшли близько тисячі осіб.

Нагадаємо, у кінці листопада 2019-го посол Білорусі у Росії Володимир Семашко заявив, що Володимир Путін і Олександр Лукашенко домовилися про грандіозні плани щодо реалізації угоди про союзну державу, які, зокрема, передбачають створення єдиного уряду і парламенту Росії і Білорусі.

5 грудня президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що ніхто не збирається здавати незалежність країни і ні про яке злиття з Росією не йдеться. Він зазначив, що сторони не ведуть діалог з політичних питань, зокрема про створення єдиного парламенту.

Поділитись: