Журналіста білоруського видання «Єврорадіо» Романа Протасевича затримали працівники карного розшуку і протримали дві години в районному відділку за підозрою у хуліганстві: у вересні він нібито напав на водія автобуса. Правоохоронці вивчили зміст телефона журналіста і зробили знімки екрану.

Редакція Єврорадіо повідомила, що за словами слідства, телефон Протасевича знаходився в тих самих сотах, де пролягає маршрут автобуса. Журналіста допитали про напад на водія автобусу, а потім вивчили зміст його телефону і зробили декілька знімків екрану. З офіційних документів журналіст отримав лише довідку про те, що він знаходився у відділку.

«Єврорадіо», або «Європейське радіо для Білорусі» — міжнародна незалежна некомерційна радіостанція з офісом у Варшаві, яка працює з лютого 2006 року. Її метою є надання білоруським слухачам актуальної інформації в світлі європейських демократичних цінностей. «Єврорадіо» є партнером Громадського у межах Мережі незалежних медіа Східної Європи.

Кореспондент «Єврорадіо» Роман Протасевич з 1 вересня був тимчасово акредитований у Міністерство закордонних справ Білорусі.

«Єврорадіо розцінює процесуальні дії щодо свого співробітника як продовження кампанії з придушення незалежної преси, яку розпочали влітку», — заявили в редакції.

Йдеться про серію арештів та обшуків 7-9 серпня, які стосувались редакцій незалежних білоруських ЗМІ.

Нагадаємо, 7 серпня 2018-го білоруські силовики затримали на три доби журналісток TUT.BY Галину Власик, Марину Золотову та Анну Калтигіну. Також Слідчий комітет затримав журналістку видання «БелаПАН» Тетяну Коровенкову. Їх підозрюють у несанкціонованому доступі до інформаційної стрічки державного агентства БелТА. Пізніше стало відомо про затримання ще чотирьох журналістів цих видань. Тоді ж Слідчий комітет Республіки Білорусь поширив інформацію про порушення кримінального провадження за ч. 2 ст. 349 Кримінального кодексу Білорусі (несанкціонований доступ до комп'ютерної інформації, здійснений з особистої зацікавленості, що спричинила заподіяння істотної шкоди). У межах цієї справи у редакціях TUT.BY і «БелаПАН», а також газети «Наука» пройшли обшуки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Обшуки в білоруських ЗМІ: «Свобода думки в редакції — це кілька хвилин, доки їде ОМОН»

8 серпня у Мінську правоохоронці провели обшуки в журналістів ще трьох видань. Згодом після допиту їх відпустили. Після затримань білоруських журналістів на захист медіа став Брююсель. Представниця ЄС із закордонних справ Федеріка Могеріні закликала Мінськ звільнити затриманих журналістів. Крім цього, звільнити журналістів закликали правозахисні білоруські громадські організації. Білоруська асоціація журналістів закликала негайно звільнити затриманих і забезпечити доступ інших журналістів TUT.BY і БелаПАН до робочих місць.

Поділитись: