У Мінську силовики вперше провели масові затримання на жіночому марші. У відділки відвезли понад 300 людей
Фото:

TUT.by

У Мінську 19 вересня на жіночому марші силовики затримали майже 400 людей. Частину з них згодом почали відпускати.

Про затримання повідомляє правозахисний центр «Вясна». Станом на 22:50 там знали про 361 затриманого. Інформацію продовжували оновлювати.

Вже традиційну суботню жіночу акцію протесту проти Лукашенка на цей раз назвали «Блискучим маршем». Його учасниці прийшли в одязі з блискітками, з карнавальними масками, квітами та біло-червоно-білими прапорами. 

Силовики заблокували учасниць маршу поблизу торгового центру «Айсберг», повідомляє телеграм-канал Nexta. Жінок почали висмикувати з натовпу і відводити в автозаки. Заблоковані учасниці маршу скандували «Ми гуляємо!».

Водночас затриманих виявилося так багато, що перед автозаками утворилися черги. Частину затриманих відпустили на місці, оскільки для них закінчилося місце. Коли автозаки переповнилися, силовики поїхали, але потім вернулися і відновили затримання.

Як повідомляє «Наша Ніва», щонайменше двох жінок госпіталізували. 

Увечері затриманих почали відпускати з відділків міліції.

Що там у Білорусі?

Протести тривають із 9 серпня, коли в країні відбулися президентські вибори. Офіційні органи влади повідомили про перемогу Олександра Лукашенка, який цю посаду обіймає вже 26 років. Утім велика частина білорусів, незгодна з такими результатами (через фальсифікації на дільницях), розпочала протести. Вони вважають переможницею виборів опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську. Та під тиском білоруської влади була змушена виїхати в Литву.

Перші кілька днів силовики жорстоко придушували акції. Людей затримували, били, саджали в автозаки і знову били. У слідчих ізоляторах, куди привозили затриманих, із них жорстоко знущалися. Недільні акції — «Марші єдності» — збирають щонайменше кількадесят тисяч людей у центрі Мінська; протести регулярно відбуваються в різних містах країни; а на білоруських підприємствах страйкують.

Поділитись: