У Мінську знищили стихійний меморіал в пам’ять про загиблого протестувальника. Люди несуть квіти знову

Біля станції метро «Пушкінська» в Мінську десятки місцевих жителів напередодні клали квіти в пам'ять про загиблого учасника акцій протестів, водночас вночі цей меморіал знищили. Від ранку 12 серпня люди знову почали приходити туди з квітами.

Про це повідомляє видання Tut.by.

«Таке не повинно відбуватися. Люди не повинні гинути, не повинна литися кров. Ми мирно виходимо. Я дивлюся ці всі відео (розгонів) і просто плачу», — сказала дівчина з квітами.

Пов’язано це з тим, що МВС Білорусі повідомило про першого загиблого протестувальника. Згідно з повідомленням відомства, невстановлений вибуховий пристрій вибухнув в руці активіста, він отримав травми, несумісні з життям. У МВС підкреслили, що снаряд опозиціонер намагався кинути в силовиків.

Люди поклали квіти до місця, де білоруський протестувальник загинув вночі в Мінську, Білорусь, 11 серпня 2020 рокуEPA-EFE/TATYANA ZENKOVICH

Напередодні першою на цьому місці квіти кинула людина прямо з вікна автомобіля. Потім приїхав таксист з квітами, потім стали підходити люди.

Квіти вішали на металевий паркан, що відокремлює проїжджу частину від пішохідної зони. Проїжджаючі поруч машини сигналили.

Цієї ночі в Білорусі третій день тривали протести проти влади. Учасники протестували проти результатів виборів президента, де, за офіційними даними, переміг (уже вшосте) чинний президент Олександр Лукашенко.

Що взагалі відбувається в Білорусі?

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Після завершення голосування в країні оприлюднили результати державного екзит-полу. За їхніми даними, за чинного главу держави Олександра Лукашенка (він 26 років на посаді) проголосували понад 80% виборців, а за опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську — близько 10%.

Незгодні з результатами люди вийшли на акції протесту в різних містах Білорусі. Силовики жорстоко придушували ці акції, застосовуючи водомети, світлошумові гранати та гумові кулі.

Про події після закриття дільниць у Білорусі читайте в нашому онлайні. А хроніку другого дня протестів дивіться тут.