Кабінет міністрів ухвалив рішення, яке дозволить спростити перетин лінії розмежування для підлітків, які проживають на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей — тепер для перетину кордону не обов'язково мати закордонний паспорт.

Про це у коментарі hromadske розповів радник міністерки у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Артем Саліхов.

За його словами, діти до 16 років зможуть перетинати лінію зіткнення за допомогою свідоцтва про народження.

«Тепер для дітей буде можливість проходити (кордон — ред.) як за допомогою закордонного паспорта, так і свідоцтва про народження. У нас до 14 років діти не можуть отримати ID-картку, їм потрібен тільки закордонний паспорт… Тепер у батьків є вибір», — розповів Саліхов.

На думку радника, це спростить життя українським громадянам, які живуть на тимчасово окупованих територіях. Він наголосив на високій вартості оформлення закордонних паспортів, особливо для багатодітних родин, та на часовому навантаженні під час їх оформлення.

Крім того, радник Оксани Коляди повідомив, що з постанови щодо перетину лінії зіткнення прибрали поняття «ручна поклажа».

«Це поняття формулює досить таки суперечливі взаємостосунки громадян і органу, який контролює перевезення і переміщення товарів. Ми це поняття підкорегували, воно буде інакше визначатися, що теж значно спростить людям процес переміщення лінії зіткнення», — зазначив він.

Нові правила перетину почнуть діяти наприкінці листопада 2019 року.

Нагадаємо, Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і тимчасово переміщених осіб повідомило, що у жовтні адміністративний кордон з анексованим Кримом перетнуло на 40% менше людей, ніж у вересні. Протягом жовтня адміністративну межу у Херсонській області в обох напрямках перетнули 192 204 людей та 28 680 транспортних засобів.

Радник секретаря Ради національної безпеки та оборони Сергій Сівохо заявив, що перед поверненням непідконтрольних територій Донбасу необхідно ментально повернути жителів цього регіону.

Для цього він планує: 

  • повернути пенсії;
  • компенсувати збитки, завдані через зруйноване і втрачене житло під час війни на Донбасі;
  • видати українські документи 140 тисячам дітей, які народилися на непідконтрольних територіях;
  • спростити порядок перетину КПВВ і створити «нормальні» умови на пропускних пунктах;
  • змінити інформаційну політику: «позбавитися від штампів «свої-чужі, сепары-укри».
Поділитись: