У Молдові набув чинності закон про заборону пластикових пакетів
З 1 січня 2019 року в Молдові набув чинності закон, який забороняє продаж та використання пластикових пакетів завтовшки 50 мікронів та більше.
Відповідна заборона вступає в силу з 2019 року, а з 1 січня 2020 року заборонятиметься продаж та використання пакетів завтовшки 15-50 мікронів, з 2021-го — менше 15 мікронів. Виняток становлять пакети, що використовуються як упаковки.
«За порушення нових правил штрафуватимуть і економічних агентів, і громадян», — зазначає ZDG.
Автори закону наголошують, що використання пластикових об’єктів, які не підлягають вторинній переробці, шкодить екології, зокрема призводить до перешкоджання травленню тварин, які їх випадково з’їли.
Як альтернативу таким пакетам автори закону пропонують виробляти їх з паперу, кукурудзяної муки, органічної коноплі, цукрів, пшениці, крохмалю, цукрової тростини, цукрового буряку, яблучних відходів тощо.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Пластикові трубочки як злочин: як світ боротиметься з пластиком у 2019
Нагадаємо, перше в Німеччині місто запровадить податки на одноразове використання пластику.
Раніше повідомлялося, що Єврокомісія може заборонити низку пластикових виробів та стягувати з країн кошти за кожний кілограм пластикового сміття, яке не придатне для переробки й повторного використання.
Чилі стала першою країною Латинської Америки, де заборонили поліетиленові пакети в магазинах. А в Новій Зеландії з 2019 року почне діяти заборона на використання одноразових поліетиленових пакетів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щороку у світі використовують до 5 трильйонів пластикових пакетів — ООН
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Greenpeace показала дітям океанаріум зі сміттям замість риб.
- Поділитися: