Молдавський парламент презентує «Акт Магнітського» для Молдови. Аналоги цього закону існують вже у 8 країнах світу. Документ, зокрема, дозволяє урядам накладати санкції на громадян РФ, причетних до шахрайства чи порушення прав людини.

Молдавський парламент презентує «Акт Магнітського» для Молдови. Аналоги цього закону існують вже у 8 країнах світу. Документ, зокрема, дозволяє урядам накладати санкції на громадян РФ, причетних до шахрайства чи порушення прав людини.

Про рішення парламенту Молдови повідомив лобіст «закону Магнітського» Білл Браудер.

«Парламент Молдови презентує «Акт Магнітського» для Молови. Це вже дев'ята нова країна, де працює таке законодовство», — написав Браудер.

Раніше представники низки громадських організацій Молдови виступили із законодавчою ініціативою про ухвалення власного «Закону Магнітського».

Документ передбачає три основні елементи: блокування доступу до банківської системи країни для осіб, причетних до злочинних фінансових махінацій; заборону на в'їзд до Молдови особам, причетним до порушень прав людини і відмивання бюджетних фінансових коштів; конфіскацію майна, здобутого шляхом відмивання грошей і іншими злочинними схемами.

Білл Браудер — фінансист, інвестор, який 8 років присвятив тому, щоб домогтися ухвалення «закону Магнітського» і створити механізм впливу Заходу на корупціонерів у Росії, через яких загинув юрист Браудера Сергій Магнітський. Браудер є одним із засновників британського інвестиційного фонду Hermitage Capital Management​.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Україна має накласти санкції на тих, хто засудив Сенцова — лобіст «закону Магнітського» Білл Браудер

Нагадаємо, сейм Литви підтримав на позачерговому засіданні резолюцію представників опозиції про розширення національного «списку Магнітського» причетними до справи Олега Сенцова.

«Список Магнітського» — закон про персональні санкції проти низки російських чиновників, яких підозрюють у порушеннях прав людини та корупції, а саме у причетності до одного з найбільших в історії Росії розкрадань бюджету.

Закон вперше введений у дію у США, згодом аналоги такого закону ухвалили ще низка країн, зокрема, Канада, Литва, Латвія, Естонія та Гібралтар.

Йдеться про суму у 230 мільйонів доларів, виведених з бюджету Росії у результаті махінацій з компаніями Hermіtаge Capital — інвестиційного фонду, заснованого британським фінанситом Вільямом Браудером. Саме ці махінації і розкрив юрист фонду Сергій Магнітський. У 2009 році його знайшли мертвим у московському СІЗО після тривалого тиску з боку силовиків.

Наприкінці грудня 2016 року тодішній президент США Обама розширив дію «закону Магнітського» на весь світ.

Канада приєдналась до «акту Магнітського» на початку жовтня цього року.

2 травня парламент Великої Британії ухвалив свій варіант «закону Магнітського».

«Закон Магнітського», схвалений парламентом Британії, схожий на канадський та американський, він глобальніший і застосовується не тільки щодо громадян РФ, а й до інших порушників прав людини з усього світу. Британський «закон Магнітського» також передбачає розкриття імен власників фірм в офшорах на британських заморських територіях.

23 травня королева Великої Британії Єлизавета II затвердила закон про санкції проти російських чиновників, що є аналогом «закону Магнітського».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Список Маґнітского: Знімальний майданчик — СПЕЦРЕПОРТАЖ

 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile