Світ

У Москві під час акції пам’яті «демонстрації сімох» закликали звільнити Крим і політв’язнів

25 серпня, 2018 19:08
Світ/У Москві під час акції пам’яті «демонстрації сімох» закликали звільнити Крим і політв’язнів
Зберегти
Вигляд
На Красній площі в Москві пройшла акція пам’яті «демонстрації сімох», учасники якої 50 років тому вийшли на площу, протестуючи проти радянського вторгнення до Чехословаччини. Її учасники вимагали звільнити політв’язнів, зокрема українського режисера Олега Сенцова.

На Красній площі в Москві пройшла акція пам’яті «демонстрації сімох», учасники якої 50 років тому вийшли на площу, протестуючи проти радянського вторгнення до Чехословаччини. Її учасники вимагали звільнити політв’язнів, зокрема українського режисера Олега Сенцова.

Про це повідомляє правозахисний центр «Меморіал».

Серед учасників акції Павло Литвинов, який у 1968 році був одним з семи демонстрантів, що вийшли на Червону площу.

«Радянський лідер, президент Горбачов… у нього вистачило мужності звільнити радянських політв’язнів. Мені би хотілося, щоби у сьогоднішнього лідера Росії вистачило би мужності зробити принаймні те, що зробив Горбачов — звільнити політв’язнів і звільнити Олега Сенцова», — наголосив він.

Також Литвинов зазначив, що він знову вийшов би на демонстрацію після анексії Криму, якби був молодим.

«Але моє співчуття повне, я проти вторгнення у Крим, проти фальшивого референдуму», — сказав він.

Зазначимо, що ця акція не була узгоджена з владою Москви, тому поліція затримала трьох її учасників, а також відібрала плакати.

Як повідомлялося, 24 серпня під час концерту лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук закликав звільнити Олега Сенцова, який голодує у російській колонії понад 100 днів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помилування Сенцова: чи може Путін звільнити політв'язня без його особистого звернення

Нагадаємо, в Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

14 серпня Олега Сенцова відвідала у колонії російська правозахисниця Зоя Свєтова. Вони розмовляли з Олегом в його палаті. Питання обміну вони не обговорювали, однак, на думку Свєтової, він на це сподівається.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Омбудсмен Денісова опублікувала фото Сенцова з колонії

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилування сина 13 липня. Читайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування Сенцова. 

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який пройшов у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Більше про:
# Олег Сенцов
Пов`язані новини