У центрі Москви співробітники правоохоронних органів почали затримувати учасників узгодженого мітингу на проспекті Сахарова.

Про це повідомляє «Медуза».

Затримання проводяться на Чистопрудному бульварі і біля метро Китай-місто. Прохід багатьма вулицями в центрі Москви перекрила поліція.

Біля метро «Китай-місто» почався розгін. 

Водночас, у Санкт-Петербурзі поліція затримала близько 40 учасників пікету біля Гостинного двору на підтримку московських мітингів.

Також «Нова газета» повідомила, що на акції затримали їхню журналістку Ліліт Саркісян. Крім того, затримали журналіста «Комерсанта» і видання «Форпост Північно-Захід», а також журналіста видання «Активатика» Тимофія Тумашевича. За його словами, в його автобусі перебувають 25 затриманих.

«Провладний провокатор розпилив дівчині в обличчя невідому рідину. Його наздогнав кандидат в муніципальні депутати на Василівському острові Олексій Касаткін, чоловік розпилив йому в обличчя перцевий балончик. Обох доставили в автобус, потім провокатора пересадили в інший. Касаткіну викликали швидку», — повідомив журналіст.

Раніше повідомлялось, що у Москві на проспекті Сахарова почався узгоджений мітинг за вільні вибори та звільнення затриманих під час попередніх мітингів, яку не були узгоджені з владою.

Нагадаємо, 27 липня у Москві відбувся несанкціонований мітинг з вимогою допустити незалежних кандидатів до виборів у Московську міську думу. Силовики затримали майже 1 400 людей.

Офіційна причина відмови у реєстрації незалежних кандидатів у Московську міську думу — відсутність достатньої кількості підписів виборців на підтримку висунення кандидата. Щоб зареєструватися на вибори, кандидатам-самовисуванцям і представникам непарламентських партій потрібно зібрати близько 4,5 — 5 тисяч підписів виборців на свою підтримку (3% від округу). Незалежні кандидати зробили це, проте окружні виборчі комісії подані підписи визнають недійсними. Крім того, незалежних кандидатів не допускали до процесу перевірки підписів провладних кандидатів, які ймовірно фальсифікують.

Учасники протестів незадоволені також тим, що багато кандидатів, лояльних до мерії Москви, ідуть на вибори не від партій, а як самовисуванці. Вочевидь, правляча партія «Єдина Росія» має низьку підтримку в столиці РФ. Проблем із реєстрацією у провладних кандидатів немає.

Вибори в московську міську думу відбудуться 8 вересня 2019 року.

Поділитись: