В центрі Москви після завершення узгодженого мітингу за вільні вибори, поліція затримала близько 140 людей.

Про це повідомляє російський «Інтерфакс» із посиланням на МВС Росії.

«За різні правопорушення під час неузгодженої акції в центрі Москви затримано 136 осіб», — повідомили в прес-службі ГУ МВС.

Водночас, за даними «ОВС-Інфо», затримали 146 людей.

Затримання проводилися біля метро «Китай-місто». Правоохоронці також зачищали Іллінський сквер. Частина протестувальників сховалися в храмі Миколи Чудотворця в Кленниках на вул. Маросейка. 

Раніше повідомлялось, що у Москві на проспекті Сахарова почався узгоджений мітинг за вільні вибори та звільнення затриманих під час попередніх мітингів, яку не були узгоджені з владою.

Нагадаємо, 27 липня у Москві відбувся несанкціонований мітинг з вимогою допустити незалежних кандидатів до виборів у Московську міську думу. Силовики затримали майже 1 400 людей.

Офіційна причина відмови у реєстрації незалежних кандидатів у Московську міську думу — відсутність достатньої кількості підписів виборців на підтримку висунення кандидата. Щоб зареєструватися на вибори, кандидатам-самовисуванцям і представникам непарламентських партій потрібно зібрати близько 4,5 — 5 тисяч підписів виборців на свою підтримку (3% від округу). Незалежні кандидати зробили це, проте окружні виборчі комісії подані підписи визнають недійсними. Крім того, незалежних кандидатів не допускали до процесу перевірки підписів провладних кандидатів, які ймовірно фальсифікують.

Учасники протестів незадоволені також тим, що багато кандидатів, лояльних до мерії Москви, ідуть на вибори не від партій, а як самовисуванці. Вочевидь, правляча партія «Єдина Росія» має низьку підтримку в столиці РФ. Проблем із реєстрацією у провладних кандидатів немає.

Вибори в московську міську думу відбудуться 8 вересня 2019 року.

Поділитись: