Світ

У Москві затримали 6 учасників «безстрокового мітингу» проти пенсійної реформи та Путіна

10 вересня, 2018 15:45
Світ/У Москві затримали 6 учасників «безстрокового мітингу» проти пенсійної реформи та Путіна
Зберегти
Вигляд
lead
Правоохоронці затримали шістьох учасників акції протесту проти антисоціальної політики російської влади, яка проходить біля пам’ятника Олександру Твардовському у Москві.

Правоохоронці затримали шістьох учасників акції протесту проти антисоціальної політики російської влади, яка проходить біля пам’ятника Олександру Твардовському у Москві.

Про це повідомляє «Новая Газета».

Поліція затримує учасників акції протесту проти антисоціальної політики російської влади, Москва, 10 вересня 2018 Фото: Влад Докшин/ «Новая газета»

Крім протестувальників затримали журналіста, який вів онлайн-трансляцію акції.

Біля пам’ятника залишилось ще шестеро людей.

10 вересня у центрі Москви молодь влаштувала «безтермінову акцію протесту», в якій виступила проти антисоціальної політики російської влади та вимагала відміни пенсійної реформи, звільнення президента РФ, розпуску уряду і проведення люстрації. 

У 38 містах Росії 9 вересня, в день виборів в усіх регіонах федерації, затримали понад 1018 людей, які вийшли на акції протесту проти підвищення пенсійного віку. На протести людей раніше скликав опозиціонер Олексій Навальний.

Головні вимоги мітингів — відправити уряд у відставку, зупинити процес ухвалення закону про підвищення пенсійного віку та провести з цього питання загальноросійський референдум. Звучали й гасла про відставку президента Путіна.

У РФ 9 вересня відбулися вибори губернаторів, мерів та депутатів. Саме тому опозиція обрала цей день для масових мітингів. У більшості міст, де оголошувались акції, влада їх не погодила, тому вони — «несанкціоновані». Зокрема, так і не вдалося узгодити акції протесту в Москві та Санкт-Петербурзі.

Згідно з даними екзит-полу, на виборах мера російської столиці впевнено перемагає чинний міський голова Москви Сергій Собянін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вибори і протести: як пройде в Росії єдиний день голосування 9 вересня

Зазначимо, у червні влада Росії запропонувала провести пенсійну реформу. Згідно з проектом, затвердженим урядом, росіян очікує поетапне підвищення пенсійного віку: для чоловіків з 60 до 65 років до 2028 року, для жінок — з 55 до 63 років до 2034-го.

Про введення пенсійної реформи було оголошено під час Чемпіонату світу з футболу у РФ, який відбувався із 14 червня по 15 липня.

29 серпня Путін запропонував пом'якшити умови пенсійної реформи для жінок в Росії й оголосив, що вік виходу жінок на пенсію має бути знижений з 63 до 60 років.

28 липня в містах Росії відбулися мітинги проти пенсійної реформи. Росіяни протестували проти підвищення пенсійного віку.

Законопроект про пенсійну реформу в РФ пройшов перше читання в Держдумі. Очікується, що реформу запровадять з січня 2019 року.

2 вересня в Росії відбулися акції протесту проти підвищення пенсійного віку.

/Лев Коротаєвський

Пов`язані новини