У МОЗ обіцяють одразу резервувати другу дозу вакцини CoronaVac за кожним, хто зробить щеплення китайським препаратом

Міністерство охорони здоров'я заявило, що за кожною людиною, яка зробить щеплення проти коронавірусу китайською вакциною CoronaVac в Україні, будуть одразу резервувати другу дозу препарату з тієї самої партії.

Про це повідомили у пресслужбі МОЗ.

Там зазначили, що всі, хто зараз вакцинується препаратом CoronaVac, гарантовано отримають другу дозу для повної імунізації проти COVID-19.


Чому про це говорять?

Вакцинація проти коронавірусу в Україні почалася препаратом CoviShield, що розроблений Oxford/AstraZeneca та виробляється на потужностях в Індії. Але наразі Індія призупинила експорт вакцини — за даними ЗМІ, через нестачу препарату в самій країні. Пізніше в уряді заявили, що другу дозу цієї вакцини можна зробити іншим препаратом AstraZeneca, оскільки вони є взаємозамінними. Тому, якщо перше щеплення було індійською Covishield, то друге можна робити тим самим препаратом, виготовленим в інших країнах.


У МОЗ запевняють, що за кожним щепленим одразу буде зарезервована друга доза вакцини CoronaVac із цієї ж партії. Всього для повної імунізації потрібно отримати дві дози цього препарату з інтервалом у 28 днів.

Один флакон вакцини містить одну дозу. Тобто для вакцинації препаратом CoronaVac медикам не потрібно його ділити на кілька людей та щодня шукати кратну десяти кількість охочих зробити щеплення (як це відбувається з CoviShield).

Термін придатності партії цієї вакцини становить 24 місяці. Її необхідно зберігати за температури 2−8°C, захищаючи від потрапляння сонячного світла. Тому вакцину транспортуватимуть у спеціальних контейнерах, щоб забезпечити холодовий ланцюг на кожному етапі маршруту.

Україна отримала 200 тисяч доз цієї вакцини, перші щеплення CoronaVac почали робити 13 квітня.

Ефективність CoronaVac

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявляв, що Україна закупить китайську вакцину від коронавірусу, якщо її дієвість становитиме не менш як 70%. Дослідження вакцини у Бразилії показали, що ефективність препарату становить лише 50,38%. Тоді в уряді заявили, що чекатимуть на офіційний звіт компанії.

Згодом «Лекхім» повідомила, що в Туреччині завершилася третя фаза клінічних випробувань вакцини від китайського виробника ㅡ її ефективність дорівнює 83,5%.

У посольстві України в Китаї наголосили, що ця вакцина пройшла всі етапи клінічних досліджень і її вже використовують зокрема у Китаї, Бразилії, Мексиці, Чилі, Туреччині, Індонезії, Таїланді, Малайзії.

Нещодавно глава Китайського центру з контролю та профілактики захворювань заявив про низьку ефективність місцевих вакцин. Натомість через день він назвав свою заяву «непорозумінням».