Медичний центр «Нові Санжари» на Полтавщині обрали для обсервації евакуйованих українців та іноземців з Китаю, оскільки заклад є найменш завантаженим.

Про це заявив заступник міністерки охорони здоров'я Віктор Ляшко під час сесії Полтавської обласної ради, передає «РБК-Україна».

Він зазначив, що «Нові Санжари» обрали, бо медцентр підпорядкований Міністерству внутрішніх справ і не завантажений, на відміну від подібних закладів в інших регіонах. За його словами, у центрі змогли швидко звільнити корпуса, щоб ізолювати людей на інкубаційний період.

Ляшко пояснив, що «Україна була не готова» зупинити функціонування медичних установ для обсервації здорових людей без симптомів.

Під час брифінгу 21 лютого заступник міністерки охорони здоров'я Дмитро Коваль пояснив, що евакуйовані громадяни перебувають не на карантині, а саме на обсервації.

«Карантин — це комплекс заходів, які застосовуються у джерелі особливо загрозливої інфекції. Ми маємо справу зі здоровими людьми і йдеться про обсервацію», — сказав Коваль.

Нагадаємо, літак з евакуйованими з китайського міста Ухань українцями та іноземцями зранку 20 лютого приземлився у Харкові. На борту перебували 45 українців та 27 іноземців, а також екіпаж та лікарі. Зазначається, що всі здорові та без симптомів коронавірусу.

Увечері 20 лютого їх привезли до медичного центру в селищі Нові Санжари на Полтавщині. Місцеві жителі увесь день блокували дорогу, аби не пропустити автобуси з евакуйованими, та вимагали не розміщувати їх у місцевому медзакладі. Утім, коли автобуси під'їхали. правоохоронці відтіснили їх та звільнили дорогу.

Проте не обійшлося без сутичок: агресивно налаштовані люди кидали каміння як в правоохоронців, так і в автобуси з евакуйованими українцями і іноземцями. Також один з чоловіків намагався наїхати на поліцейських автомобілем, а одному правоохоронців каменем проломили голову. Загалом постраждали 9 правоохоронців та один цивільний. Поліція порушила дві кримінальні справи.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile