У МОЗ пояснили, як відрізнити COVID-19 від сезонної алергії

У Міністерстві охорони здоров'я пояснили, як не сплутати коронавірусну хворобу зі звичайною сезонною алергією.

Про це пише пресцентр МОЗ із посиланням на дані Центру з контролю та профілактики захворювань США.

У відомстві зазначають, що сезонна алергія, так само, як і COVID-19, може спричинити кашель, нежить, утому, головний біль, задишку, чхання і біль у горлі.

Водночас про коронавірусну хворобу часто свідчить підвищення температури, біль у тілі, втрата чи спотворення смаку або запаху, а от свербіж очей і сльозотеча радше притаманні сезонній алергії.

Спільне та відмінне між симптомами COVID-19 та сезонної алергіїFacebook / Міністерство охорони здоров'я України

Водночас у МОЗ наголошують, що тестування — найкращий спосіб визначити, чи справді у вас COVID-19. А захиститися від тяжкого перебігу хвороби та смерті допомагає лише вакцинація.

Ситуація з коронавірусом

Чотири тижні поспіль в Україні зростав рівень захворюваності на коронавірус. Протягом першого тижня лютого (з 31 січня по 6 лютого) зареєстрували 242 942 нові випадки. Але вже 14 лютого в МОЗ заявили, що ситуація із захворюваністю на COVID-19 в Україні почала стабілізуватися. За даними відомства, минулого тижня було зареєстровано 235 256 нових випадків коронавірусу — на 7600 випадків менше в порівнянні з позаминулим тижнем. Також МОЗ повідомляє, що у 24 із 25 регіонів України щонайменше однією дозою вже вакцинували понад 40% дорослого населення, а в 10 регіонах — понад 50%.

З 24 лютого 2021 року і принаймні до 31 березня 2022 року в Україні діє адаптивний карантин: регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони, де карантинні обмеження залежать від епідемічної ситуації.

Наразі РівненщинаІвано-Франківщина, Закарпатська, Луганська та Хмельницька області перебувають у «червоній» зоні.