У МОЗ пояснили, як відрізнити реакцію на вакцину від симптомів COVID-19

У Міністерстві охорони здоров'я пояснили, як не сплутати реакцію на щеплення від COVID—19 із симптомами самого коронавірусу.

Про це повідомив пресцентр МОЗ із посиланням на дані Центру з контролю та профілактики захворювань США.

У відомстві зазначили, що реакція на вакцину — це нормально. Наприклад, після щеплення може піднятися температура, боліти голова або відчуватися слабкість — це ознака того, що організм формує імунний захист. Зазвичай реакція на вакцину зникає за кілька днів, кажуть у МОЗ.

Серед симптомів COVID-19 теж є температура, слабкість та головний біль. Натомість вони тривають набагато довше й можуть супроводжуватися ускладненнями: пневмонією, проблемами з нирками або серцем, запаленнями нервової системи та загостренням хронічних хвороб. Реакція на щеплення до таких наслідків не призводить.

Спільне та відмінне між симптомами COVID-19 і реакцією на вакцинуМіністерство охорони здоров'я України / Facebook

У МОЗ наголошують, що тестування — найкращий спосіб визначити, чи справді у вас COVID-19. А захиститися від тяжкого перебігу хвороби та смерті допомагає лише вакцинація.

Ситуація з коронавірусом

Протягом останніх чотирьох тижнів в Україні зростає рівень захворюваності на коронавірус. За минулий тиждень (31 січня — 6 лютого) зареєстрували 242 942 нові випадки.

Так, 3 лютого у країні зафіксували рекордну кількість випадків — понад 43,7 тисячі. МОЗ очікує, що впродовж двох тижнів кількість випадків ще зростатиме, але наприкінці лютого ситуація має стабілізуватися.

З 24 лютого 2021 року і принаймні до 31 березня 2022 року в Україні діє адаптивний карантин: регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони, де карантинні обмеження залежать від епідемічної ситуації.

Наразі Рівненщина та Івано-Франківщина вже перебувають у «червоній» зоні. У МОЗ заявляли, що найближчим часом перевести на «червоний» рівень епіднебезпеки можуть ще 9 областей.