Виконувачка обов'язків міністерки охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що розцінює випадок з заступником міністра Лінчевським, як тиск на очолюване нею відомство.

Виконувачка обов'язків міністерки охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що розцінює випадок з заступником міністра Лінчевським, як тиск на очолюване нею відомство.

Про це вона заявила на дисциплінарній комісії щодо Лінчевського, передає кореспондентка Громадського.

«Ми прослухали аудіо, і всі незаангажовані люди зрозуміли, що малось на увазі. Навіть якби всі пацієнти не вижили, ми б не зупинили цю програму!», — заявила Супрун.

Також вона наголосила, що весь виступ Лінчевського був спрямований на те, щоб програма «Лікування закордоном» існувала, наголосивши, що всі фрази вирвані з контексту.

«Ці емоційні фрази були вирвані з контексту і використані проти Олександра і проти міністерства. Ми всі стали свідками, як міністерство стало жертвами політичних ігор», — заявила Супрун.

Також Супрун спростувала інформацію про невикористані 200 млн гривень на програму «Лікування закордоном». За словами Супрун, насправді невикористаних коштів 20 млн гривень

«В той момент, коли ми проходимо процес трансформації системи, такі маніпуляцій та дезінформації є невипадковими. Це навмисно було зроблено, щоб тиснути на міністерство», — заявила Супрун.

Нагадаємо, заступник міністра охорони здоров‘я Олександр Лінчевський заявив, що його виступ мав на меті переконати Рахункову палату, що програма «Лікування закордоном» повинна існувати.

Раніше повідомлялось, що Рахункова палата опублікувала аудіо вислову Лінчевського щодо онкохворих.

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун назвала ситуацію зі звітом Рахункової палати маніпуляцією та брехнею. 

Гройсман пообіцяв 7 червня розглянути звільнення чиновника МОЗ через його слова про онкохворих. 

2 червня на сайті «Онкологічний портал України» з'явилась стенограма промови заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського, з якою він виступив під час засідання Рахункової палати.

Як повідомив Громадському речник МОЗ Олександр Ябчанка, Лінчевський свою заяву про онкохворих під час засідання Рахункової палати зробив у відповідь на критичний закид.

За його словами, таким чином Лінчевський відповів на критичне зауваження про те, що «25% онкопацієнтів, які лікуються за кошти бюджету закордоном, помирають». 

У ЗМІ ж була поширена фраза «Це рак! Вони всі помруть» з промови Лінчевського, що викликало обурення серед користувачів соцмереж та політиків. 

Поділитись: