У МОЗ заявили, що Україна може отримати додаткові 5 млн доз вакцини NovaVax. Постачання заплановане на липень 2021-го

У Міністерстві охорони здоров'я повідомили, що Україна може отримати додаткові п'ять мільйонів доз американської вакцини проти коронавірусу NovaVax.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

За його словами, Україна завершила перемовини в Serum Institute of India (Інститут сироватки Індії) про можливість збільшення постачання вакцини NovaVax. Тепер сторони мають підписати договір.

«Загальний обсяг вакцин NovaVax, який ми очікуємо в Україні, на сьогодні складає 15 млн. Нагадаю, що постачання вакцини NovaVax заплановано від липня 2021», — зазначив Степанов.

Коли почнеться вакцинація проти COVID-19 в Україні?

Спершу у МОЗ обіцяли початок вакцинації 15 лютого, але цього не сталося. За словами Степанова, затримка пов’язана з «технологічними проблемами логістичного характеру».

Згодом у Міністерстві охорони здоров’я та Офісі президента сподівалися, що перше щеплення проти COVID-19 в Україні зроблять до 21 лютого, але поки Україна не отримала препаратів.

Степанов учора, 21 лютого, повідомив, що перші 500 тисяч доз вакцини AstraZeneca (CoviShield) із заводу в Індії відправили до України й «днями вакцина прибуде».

Крім того, компанії Pfizer та AstraZeneca вже подали заявки на реєстрацію своїх препаратів в Україні. Більше про початок вакцинації в Україні читайте в нашому матеріалі.

Детальніше про вакцини

Американська вакцина від Novavax провела третій (останній) етап клінічних досліджень за участю 30 тисяч добровольців.

Проміжні результати третьої фази випробувань продемонстрували її ефективність у 89%.

Вакцину CoviShield виробництва Serum Institute India розробив Оксфордський університет і компанія AstraZeneca. Фактично, CoviShield — це та сама «оксфордська» вакцина, яку для локального індійського ринку випускає SII.

Наразі триває третя фаза клінічних випробувань цього препарату в Індії, Бразилії, Великій Британії, Південній Африці, Кенії та США. Водночас вакцину вже схвалили до екстреного використання в Індії.

Попередні результати третьої фази досліджень опублікували у грудні 2020 року у виданні Lancet. Вакцина показала ефективність 70,4% згідно з даними 11 636 добровольців у Великій Британії та Бразилії.