Міжнародний валютний фонд через коронавірус прогнозує зниження зростання економіки Китаю на 0,4% до 5,6%, а світовий — на 0,1%.

Про це йдеться у заяві директорки-розпорядниці МВФ Кристаліни Георгієвої.

Вона зазначила, що МВФ у січні прогнозував підвищення темпів зростання світового ВВП з 2,9% в минулому році до 3,3% у цьому році, однак коронавірус «підірвав активність у Китаї».

«Влада Китаю працює над пом’якшенням негативного впливу на економіку завдяки кризовим заходам, забезпечення ліквідності, фіскальним заходам та фінансовій підтримці», — уточнила Георгієва.

Нагадаємо, у перші два тижні лютого 2020 року продажі автомобілів у Китаї впали на 92% — у 12,5 раза. Люди стали купувати менше автомобілів через спалах коронавірусу.

Нагадаємо, 20 лютого Україна евакуювала з Уханя 45 своїх громадян та 27 іноземців. Усі вони здорові та без симптомів коронавірусу. Евакуйованих разом з екіпажем літака та медиками, які були на борту літака, яким евакуювали людей, привезли до медичного центру в селищі Нові Санжари на Полтавщині. Місцеві жителі увесь день блокували дорогу, аби не пропустити автобуси з евакуйованими, та вимагали не розміщувати їх у місцевому медзакладі. Утім, коли автобуси під'їхали. правоохоронці відтіснили їх та звільнили дорогу.

Проте не обійшлося без сутичок: агресивно налаштовані люди кидали каміння як в правоохоронців, так і в автобуси з евакуйованими українцями і іноземцями. Також один з чоловіків намагався наїхати на поліцейських автомобілем, а одному правоохоронців каменем проломили голову. Загалом постраждали 9 правоохоронців та один цивільний. Поліція порушила 5 кримінальних справ.

Поділитись: