УКРАЇНА

У МЗС Латвії підтримали мовну норму у новому законі про освіту

29 вересня, 2017 22:09
УКРАЇНА/У МЗС Латвії підтримали мовну норму у новому законі про освіту
Зберегти
Вигляд
Міністр закордонних справ Латвії Карліс Шадурскіс назвав зрозумілими кроками мовну норму в українському законі про освіту.

Міністр закордонних справ Латвії Карліс Шадурскіс назвав зрозумілими кроками мовну норму в українському законі про освіту.

Про це повідомляє МЗС України.

«Кроки України щодо забезпечення передумов для вивчення державної мови в системі освіти є зрозумілими», — заявив латвійський міністр під час зустрічі з українським колегою Павло Клімкіним.

Шадурскіс наголосив на важливості створення передумов для вивчення державної мови серед молоді, як приклад навівши Латвію.

Клімкін заявив про зацікавленість латвійським досвідом щодо функціонування системи освіти з використанням мов національних меншин, а також ознайомив його з основними положеннями закону про освіту.

Клімкін і Шадурскіс підписали міжурядову угоду про співпрацю в сфері освіти, науки, молоді і спорту.

5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту. «За» відповідне рішення проголосували 255 депутатів. 25 вересня президент України Петро Порошенко підписав закон про освіту. Натомість Угорщина пропонувала Порошенку не підписувати закон.

ДИВІТЬСЯ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?

Парламент Угорщини схвалив резолюцію із засудженням українського закону про освіту. А парламент Румунії ухвалив декларацію, в якій також висловлюється стурбованість новим законом. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Виключно українською»: мовне питання як ціна реформи освіти

28 вересня в Україні набув чинності закон «Про освіту»

Україна направила цей закон у Венеціанську комісію

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Більше про:
# Латвія
# освіта
Пов`язані новини