Росія не просила видати убитого в Берліні чеченського польового командира Зелімхана Хангошвілі, як про це раніше заявив президент Володимир Путін.

Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас, повідомляє «Радіо Свобода».

За його словами, Німеччина не отримувала від Москви ніяких офіційних запитів з приводу Хангошвілі. Міністр зазначив, що тепер звинувачення проти убитого досить складно перевірити.

«Нічого немає, ні у нас, ні в Міністерстві внутрішніх справ, ані в органах, відповідальних за прохання про правову допомогу. І говорити зараз, що ми могли його видати давним-давно — цього просто не було», — сказав Маас.

За словами глави МЗС Німеччини, звинувачення, які Путін оголосив проти Хангошвілі, «ніколи не повідомляли федеральному уряду в минулому». Маас додав, що про них оголосили лише після того, як Німеччина почала розслідування щодо його вбивства.

Раніше повідомлялось, що Росія оголосила персонами нон-ґрата двох німецьких дипломатів у відповідь на висилку з Німеччини двох співробітників російського дипломатичного представництва через підозру у причетності спецслужб РФ до вбивства Хангошвілі.

Громадянина Грузії Зелімхана Хангошвілі вбили у центрі Берліна 23 серпня. У причетності до скоєння злочину запідозрили російські спецслужби.

Поліція у серпні 2019 року затримала підозрюваного у вбивстві. За останні три місяці його лише раз відвідали дипломати посольства Росії в Німеччині, щоби проконсультувати.

Поділитись: