Росія оголосила персонами нон-ґрата двох німецьких дипломатів у відповідь на висилку з Німеччини двох співробітників російського дипломатичного представництва.

Про це 12 грудня повідомило Міністерство закордонних справ Росії.

Рішення уряду Німеччини там назвали «безпідставним». Свої дії в МЗС Росії пояснили дипломатичним принципом взаємності та міжнародним законодавством.

Нагадаємо, що Німеччина 4 грудня вислала двох російських дипломатів через підозру у причетності російських спецслужб до вбивства у Берліні 23 серпня чеченського польового командира Зелімхана Хангошвілі.

Канцлерка Ангела Меркель на зустрічі лідерів країн НАТО заявила: «Ми вдалися до таких заходів через те, що не побачили, щоби Росія підтримувала нас у розслідуванні цього вбивства».

Поліція у серпні 2019 року затримала підозрюваного у вбивстві. За останні три місяці його лише раз відвідали дипломати посольства Росії в Німеччині, щоби проконсультувати.

Вперше резонансне вбивство президент Росії Володимир Путін прокоментував на прессконференції в Парижі за підсумками саміту «нормандської четвірки». Він звинуватив грузина Зелімхана Хангошвілі в організації терактів в Москві. Звинувачення у причетності російських спецслужб до вбивства він відкинув, зазначив, що «це бандитське середовище, і там може статися все, що завгодно». 

Нагадаємо, 9 грудня у Парижі відбулася зустріч лідерів «нормандської четвірки» щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Усе про переговори на «нормандському саміті» читайте в нашому онлайні.

Поділитись: