УКРАЇНА

У МЗС України відповіли на ноту РФ через недопуск росіян до дипустанов

17 березня, 2018 14:15
УКРАЇНА/У МЗС України відповіли на ноту РФ через недопуск росіян до дипустанов
Зберегти
Вигляд
Речниця Міністерства закордонних справ України прокоментувала  претензії посольства Росії щодо виборів президента, до голосування на яких не допустять росіян в Україні.

Речниця Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца прокоментувала  претензії посольства Росії щодо виборів президента, до голосування на яких не допустять росіян в Україні.

Про це Беца написала у Twitter.

У Міністерстві закордонних справ України вважають блюзнірством посилання на «порушення Україною міжнародних правозахисних норм» у зв'язку з недопуском російських громадян на територію російських дипломатичних установ для участі у виборах президента РФ.

«Блюзнірство. Незаконним є проведення РФ нелегітимних виборів в окупованому Криму, війна на Донбасі, захоплення заручників», —  написала Беца.

Раніше Росія направила ноту до МЗС України з вимогою забезпечити російському дипломатичному представництву можливість «виконувати покладені на нього функції».

Глава МВС України Арсен Аваков заявив, що росіян в Україні не допускатимуть до дипустанов РФ 18 березня для голосування на виборах президента.

Він наголосив, що голосування у дипломатичних представництвах та консульствах Росії на території України можливе лише за умови, якщо РФ відмовиться від проведення незаконних виборів у Криму.

Росія заявила, що розраховує на оцінку ООН та Організації з безпеки і співробітництва в Європі з приводу заборони росіянам голосувати на виборах президента в Україні.

У Росії офіційно призначили вибори президента на день анексії Криму. Росія також заявила, що планує провести вибори в анексованому Криму.

14 березня Путін прибув до анексованого Криму та відвідав будівельний майданчик так званого «Кримського моста», спорудження якого розпочалося в лютому 2016 року. 

Президент України Петро Порошенко вважає, що візит президента Росії Володимира Путіна до анексованого Криму — це провокація.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін завершить передвиборчу кампанію багатотисячним мітингом в анексованому Криму.

Верховна Рада України закликала міжнародну спільноту не дозволити Росії провести вибори у Криму. У МЗС України попередили, що проти причетних до виборів президента РФ у Криму застосують санкції.

У російських виборах мають намір взяти участь чинний президент РФ Володимир Путін, кандидат від КПРФ Павло Грудінін, лідер ЛДПР Володимир Жириновський, засновник «Яблука» Григорій Явлінський та журналістка Ксенія Собчак.

Пов`язані новини