Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав причетних до укладання угоди між Енергоатомом та російською компанією «ТВЕЛ» про купівлю ядерного палива пояснити таке рішення українському суспільству.

«Вважаю, що ті, хто причетний до ухвалення рішення, яке дозволяє Росії зберегти ключові позиції у стратегічній для України галузі атомної енергетики, «заборгували» як мінімум вичерпне пояснення українському суспільству та нашим іноземним партнерам», — заявив Клімкін.

Він додав, що рішення про продовження співпраці з російським постачальником ядерного палива «зводить на нівець» пророблену роботу з накладання на Росію міжнародних санкцій.

«І взагалі, ухвалення таких рішень має бути питанням спільної компетенції Кабміну та РНБО, що, як на мене, більш ніж очевидно. Не варто так легковажно ставитися до довіри наших стратегічних партнерів, особливо коли йдеться про їх підтримку у боротьбі з російською агресією», — додав Клімкін.

Раніше деякі українські ЗМІ повідомляли, що Енергоатом уклав «таємну угоду» на продовження закупівлі ядерного палива російської компанії «ТВЕЛ» до 2025 року. Водночас, у самій компанії повідомили, що інформація у ЗМІ була фейком.

Зокрема, там пояснили, що між Енергоатомом та «ТВЕЛ» діє угода про постачання ядерного палива строком до завершення терміну експлуатації українських ядерних реакторів. Укладена додаткова угода, за їхніми словами, навпаки передбачає зменшення обсягів поставки ядерного палива з Росії до повного припинення у 2025 році.

Нагадаємо, що 10 липня на «Економічній правді» з’явилась новина про те, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості відновлює співпрацю з російським «Росатомом» щодо розмороження будівництва заводу компанії «ТВЕЛ» в Україні. У Міненергетики цю новину назвали фейком.

Раніше на урочистостях з нагоди роковин аварії на Чорнобильській АЕС президент України Петро Порошенко повідомив, що Україна відмовиться від зберігання відпрацьованого ядерного палива в Росії. У попередні роки на ці цілі щороку витрачалось близько 200 мільйонів доларів.

Також повідомлялось, що Україна купила в РФ ядерного палива на суму майже 68 мільйонів доларів. Майже 30% ядерного палива для українських АЕС закупили на шведському заводі Westinghouse, решту 70% — на російському заводі «ТВЕЛ».

Нагадаємо, що нещодавно Рівненська АЕС домовилась про постачання ядерного палива зі Сполучених Штатів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile