Розслідування злочинів, пов'язаних із порушенням виборчого законодавства, відповідно до положень кримінально-процесуального кодексу України, є виключно підслідністю слідчих органів Національної поліції. Враховуючи досвід попередніх виборчих кампаній, слідчі Національної поліції будуть залучені до розслідування таких заяв і повідомлень про злочини.

Про це під час підсумкової річної колегії Міністерства внутрішніх справ України заявив заступник начальника головного слідчого управління Нацполіції Максим Цуцкірідзе.

«Зазначу: за минулий період після попередніх виборів було зареєстровано 1296 кримінальних проваджень, пов’язаних із виборчим процесом. Серед них переважна більшість — перешкоджання виборчій комісії, підкуп виборців, фальсифікація виборчих документів, фальсифікація підсумків голосування, незаконне використання бюлетенів. До суду направлено матеріали у 131 правопорушенні. Наразі маємо 80 обвинувальних вироків щодо осіб, стосовно яких проводилося досудове розслідування. Засуджені до реальних термінів 5 осіб. Водночас щодо 1100 кримінальних правопорушень закрито справи» — зазначив Цуцкірідзе.

Він також наголосив на необхідності відкриття кримінальних проваджень за кожною інформацією, яка містить ознаки кримінального правопорушення.

«Незважаючи на джерело походження, перевірку отриманих даних треба здійснювати шляхом виключно слідчих та негласних слідчих дій в рамках досудового розслідування» — додав він.

Крім цього, Максим Цуцкірідзе заявив, що головне слідче управління Нацполіції вже підготувало алгоритм дій щодо розслідування злочинів, пов’язаних із виборчим процесом. Його сьогодні планують направити для використання до усіх підрозділів поліції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ У МВС розповіли, як забезпечуватимуть правопорядок під час виборчої кампанії та виборів президента

Раніше повідомлялося, що для гарантування безпеки під час виборів необхідно залучити щонайменше 60 тисяч правоохоронців.

Також відомо, що за 26 днів виборчої кампанії Національна поліція зареєструвала 266 заяв про порушення виборчого законодавства та відкрила 8 кримінальних проваджень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Порошенко, Зеленський чи Тимошенко? Соціологи про вибори-2019

Загалом понад 30 політиків оголосили про намір взяти участь у виборах президента. Згідно з останнім соціологічним опитуванням, найвищий рейтинг мають лідерка партії «Батьківщини» Юлія Тимошенко, чинний президент Петро Порошенко та шоумен Володимир Зеленський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ #ВибориБезБрехні: перевіряємо заяви Зеленського, Тимошенко, Порошенка та інших

Станом на 25 січня ЦВК зареєструвала кандидатами в президенти 20 претендентів: лідерку партії «Батьківщина» Юлію Тимошенко, лідера Радикальної партії Олега Ляшка, лідера Соціалістичної партії України Іллю Киву, кандидата від партії «Опозиційний блок — Партія миру та розвитку» Олександра Вілкула, депутата з фракції «БПП» Аркадій Корнацький, лідера партії «Народний контроль» Дмитра Добродомова та Олександра Мороза — лідера партії «Соціалістична партія Олександра Мороза», екс-главу СБУ Валентина Наливайченка, міськголову Львова Андрія Садового, лідера партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка, депутата Євгенія Мураєва, лідера «Соціал-демократичної партії» Сергія Капліна, екс-міністра екології Ігоря Шевченка, безпартійного самовисуванця Віталія Скоцика, депутата, члена партії УКРОП Віталя Купрія, а також депутатку Ольгу Богомолець та засновника партії «5.10», бізнесмена Геннадія Балашова, екс-главу ДФС Романа Насірова, екс-директора гірськолижного курорту «Буковель» Олександра Шевченка та члена фракції «Опозиційний блок», народного депутата Юрія Бойка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заочні дебати українських політиків: шарм, нудьга і чужі заслуги.

Поділитись: