У Нафтогазі вважають, що завдяки підготовці до кризи через непідписання газових контрактів з Газпромом, в Україні зуміли у стислі терміни реформувати газовий ринок відповідно до європейських директив.

Про це йшлося на панельній дискусії, що відбулася в межах Всесвітнього економічного форуму у Давосі, повідомляє прес-служба Нафтогазу.

«У минулому році ми зробили все можливе, щоб підготуватись до кризи. Зрештою, ми знайшли прийнятний компроміс і підписали угоду. Новий транзитний контракт став дуже важливим для Європи», — повідомив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

Також у компанії вважають, що непоступливість Газпрому на газових переговорах була головним рушієм реформ України на газовому ринку, зокрема проведення анбандлінгу — відокремлення від Нафтогазу газотранспортної системи України. Так, з 1 січня 2020 року газотранспортною системою офіційно володіє державна компанія Оператор ГТС, які підпорядковується Мінфіну.

30 грудня, за 1 добу до закінчення угоди про транзит газу, Україна та Росія підписали новий контракт на транзит, а також низку інших домовленостей. Серед них, зокрема, відмова Нафтогазу та Газпрому від судових спорів одне проти одного, виплата Газпромом 2,9 мільярда доларів компенсації за рішенням арбітражів та пробачення Україною 7,4 мільярда доларів штрафу за порушення Газпромом антимонопольного законодавства.

Поділитись: