Життя / Соціальний захист

У Нафтогазі підтримують перехід до виплати субсидій «живими грошима»

Андрій Коболєв
Життя/Соціальний захист/У Нафтогазі підтримують перехід до виплати субсидій «живими грошима»
Зберегти
Вигляд
Голова Нафтогазу Андрій Коболєв повідомив, що компанія підтримує рішення уряду щодо переходу до виплати субсидій «живими грошима», тобто безпосередньо споживачам комунальних послуг, а не на спеціальні рахунки в Ощадбанку.

«Ми давно і послідовно підтримуємо такий підхід і нетерпляче чекаємо на його втілення. Монетизація субсидій та спряжена з нею верифікація бази споживачів — це крок, який усуне низку маніпуляцій на ринку газу та зробить реформу галузі незворотною», — повідомив Коболєв.

Він зазначив, що перехід до такої системи виплати субсидій має стимулювати споживачів економно використовувати газ та електроенергію, адже чим менше енергоресурсів він використає, тим більше коштів у нього залишиться.

Нагадаємо, що 17 січня стало відомо, що в уряді готуються до запровадження ще одного способу виплати субсидій, який діятиме паралельно із анонсованою раніше монетизацією. Так, там пропонують виплачувати субсидії готівкою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд почне давати гроші замість субсидій у березні. Підганяє сам президент

Відтак, в уряді пропонують, щоб з березня до травня в Україні діяло паралельно дві моделі монетизації субсидій: затверджена раніше, відповідно до якої кошти за субсидіями надходитимуть на рахунок в Ощадбанку, проте споживачі не зможуть ними скористатися, та нова, в межах якої субсидії виплачуватимуть безпосередньо споживачам.

Раніше чинну модель монетизації субсидій розкритикували у Нафтогазі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гроші замість субсидій: як це працюватиме

27 грудня 2018 року уряд ухвалив постанову про перехід до системи надання субсидій у грошовій формі (монетизації). Зокрема, нею передбачено, що субсидії нараховуватимуть на персональні рахунки споживачів, відкриті в Ощадбанку, а звідти їх сплачуватимуть безпосередньо на комунальні послуги.

Зазначимо, що монетизація субсидій — це перехід до моделі, коли призначені населенню субсидії виплачуються у грошовій формі, а не у вигляді знижки у тарифах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Закони, які стали чинними: що міняється в житті українців з 1 січня2019

Раніше в уряді повідомляли, що планують завершити процес монетизації субсидійдо жовтня 2019 року.

Зокрема, перехід на монетизацію субсидій відбудеться у 3 етапи. Першим етапом передбачається, що з 1 січня 2019 року монетизується субсидія для 100-150 тисяч сімей, які звернулись за субсидіями з новим пакетом документів.

Починаючи з травня відбудеться монетизація субсидій для тих домогосподарств, яким призначили субсидію на неопалювальний сезон, а з 1 жовтня відбудеться повний перехід на монетизацію субсидій.

Пов`язані новини