Попри домовленість, російський Газпром скасував перевірку українськими фахівцями прикордонної газовимірювальної станції Суджу. Нафтогаз вважає це підозрілим, бо через цю станцію йде понад 70% російського транзиту українською територією.

Про це повідомив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

За його словами, фахівці Укртрансгазу перевірили усі російські прикордонні станції, але на Суджу росіяни їх не допустили, хоча була домовленість про перевірку 11-15 листопада. Газпром зробив це, хоча існує взаємне зобов’язання, за яким Україна і Росія допускають фахівців для перевірки ГВС.

«Ми вже звикли до не завжди послідовної поведінки російських контрагентів. Але відсутність взаємно узгоджених обсягів транзитного газу, який зайшов в Україну, може призвести до поновлення старих пісень про крадіжки газу», — наголосив Коболєв.

Він вважає, що якщо перевірка так і не відбудеться, це буде «сигналом і для європейських споживачів щодо можливих креативних акцій з російського боку».

Також Коболєв зазначив, що через цю станцію йде 70% російського транзиту газу територією України.

Нагадаємо, 6 листопада у Газпромі заявили, що умовами для продовження транзиту газу через Україну є анулювання вимог України до Газпрому на 22 мільярди доларів та відновлення прямого постачання російського газу до України.

Раніше у Нафтогазі повідомляли, що Російський Газпром надіслав офіційну відмову постачати газ до України напряму. Це порушує контракт, що діє між Україною та Росією, через що Нафтогаз вимагає у Газпрому компенсації у новому позові до Стокгольмського арбітражу.

Нафтогаз планує у першій половині 2020 року стягнути заборгованість Газпрому за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Поділитись: