У «Народному фронті» назвали «аморальним» звернення ЦПК до ЄСПЛ щодо вироку про конфіскацію грошей Януковича
Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду заяву Центру протидії корупції щодо незаконного засекречення вироку Краматорського суду, яким конфіскували 1,5 млрд доларів Януковича. Водночас, представник партії «Народний фронт», голова комітету Ради з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський назвав звернення антикорупціонерів «поза межами моралі».
Пашинський вважає, що це «спроба повернути Януковичу вкрадені кошти».
«Я звертаюся, перш за все, до так званих борців з корупцією. Шановні, жодні хабарі не виправдовують повернення Януковичу вкрадених грошей. Це все поза межами не лише здорового глузду та закону — це поза межами моралі», — заявив Пашинський.
Більше того, ще одна представниця «Народного фронту» Тетяна Чорновол заявила, що «має місце дуже серйозна антидержавницька змова, коли зацікавлені державні структури змовилися із «антикорупційними органами», що подали позов до ЄСПЛ».
Чорновол додала, що Служба безпеки України «має перевірити дану схему за участі антикорупціонерів та представників судової влади, яку впроваджують друзі Януковича для повернення цих коштів».
Громадська організація Центр протидії корупції 21 листопада повідомила, що Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду заяву ЦПК щодо незаконного засекречення вироку Краматорського суду, яким конфіскували 1,5 млрд доларів Януковича.
Як повідомила Громадському виконавча директорка ЦПК Дарина Каленюк, у зверненні до ЄСПЛ ідеться про те, аби громадянам надати можливість побачити цей документ.
Засекречення судового вироку суперечить українському законодавству. А отже навпаки — сприяє захисту Януковича в оскарженні конфіскації.
«Наша заява жодним чином не допомагає оскаржити конфіскацію. Ця конфіскація за процедурою містить багато правопорушень», — зазначила Каленюк і додала, що заява «Народного фронту» досить передбачувана.
У жовтні 2017 ЦПК подав до суду на генпрокурора Юрія Луценка та прокурора сил АТО Костянтина Кулика, які засекретили своїми рішеннями вирок Краматорського суду. Від вимог до генпрокурора Луценка ЦПК був змушений відмовитися, а вимогу до прокурора Кулика суди відмовилися розглядати по суті.
«Ми переконані, що вирок незаконно засекретили, щоб приховати від суспільства те, як вкрали ці 1,5 млрд доларів за часів Януковича та хто з чинних та екс-високопосадовців був співучасником цього злочину», — заявили в ЦПК.
Нагадаємо, 28 березня 2017 Краматорський міський суд ухвалив вирок, яким застосували спеціальну конфіскацію коштів і облігацій внутрішньої державної позики України на загальну суму 1,5 млрд доларів, шляхом їх зарахування до держбюджету України.
Це був перший випадок спеціальної конфіскації в історії України з безпрецедентною сумою коштів. Проте сам текст судового рішення, яким конфіскували гроші, не оприлюднили досі.
У січні 2018 документ, який може бути вироком Краматорського суду, опублікував телеканал Al Jazeera. Згідно із ним вивести $ 1,5 млрд коштів Януковичу допомогла компанія ICU. ЇЇ до 2014-го року очолювала екс-глава НБУ Валерія Гонтарева.
Ця компанія багато років виступала фінансовим консультантом Порошенка ще до обрання його президентом, також ICU є радниками щодо продажу Roshen. У квітні 2016 компанія заявила про передачу Roshen у сліпий траст.
ДЕТАЛЬНІШЕ ЧИТАЙТЕ: 500 слів про «гроші Януковича»
- Поділитися: