Національний банк України не буде пом’якшувати монетарну політику навіть у випадку отримання Україною чергового траншу Міжнародного валютного фонду на суму 2 мільярди доларів.

Національний банк України не буде пом’якшувати монетарну політику навіть у випадку отримання Україною чергового траншу Міжнародного валютного фонду на суму 2 мільярди доларів.

Про це йшлося на засіданні Комітету з монетарної політики, протокол якого опублікували на офіційному сайті Нацбанку.

Зокрема, в НБУ вважають малоймовірним зниження облікової ставки до кінця року. Нагадаємо, що наразі облікова ставка НБУ становить 17%.

Також в Нацбанку повідомили, про ризики для економіки у разі відсутності траншу МВФ.

«Українська економіка, як і раніше, суттєво залежить від ситуації на зовнішніх ринках — як фінансових, так і товарних. Відтак, відсутність фінансової підтримки з боку офіційних кредиторів підвищує вразливість економіки та фінансового ринку України, особливо в умовах обмеженого доступу на світові ринки капіталу», — йдеться в протоколі.

Крім цього, на засіданні Комітету з монетарної політики зазначили, що потенційні кроки уряду щодо позбавлення регулятора незалежності та використання міжнародних резервів для покриття бюджетного дефіциту призведуть до накопичення зовнішніх та внутрішніх боргів та зростання інфляції.

Також в Нацбанку повідомляли, що у разі відсутності траншу МВФ готові запровадити валютні обмеження в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Нагадаємо, що 31 травня експертами VoxUkraine було оприлюднено доповідь щодо макроекономічного прогнозу для України. На думку економістів, наразі уряд не володіє достатніми ресурсами для погашення поточної заборгованості міжнародним кредиторам. А у разі погіршення ситуації на світових ринках, гривня може девальвувати у декілька разів, а ВВП України впасти на 10-15%.

Нагадаємо, економічні експерти VoxUkraine попереджали, що Україна може оголосити дефолт напередодні виборів у 2019 році. На їхню думку, обсягу резервів уряду України наразі недостатньо для того, щоб обслуговувати виплати боргових зобов'язань.

Також на початку травня 2018 року прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що протягом наступних чотирьох років Україна має виплатити кредиторам 27 мільярдів доларів.

Водночас, у квітні уряд вже сплатив 127 мільйонів доларів боргів.

Крім цього, на початку року борг України перед МВФ становив 12 млрд доларів.

Поділитись: