УКРАЇНА

Нацбанк підвищив облікову ставку до 17,5%

12 липня, 2018 14:28
УКРАЇНА/Нацбанк підвищив облікову ставку до 17,5%
Зберегти
Вигляд
Національний банку України підвищив облікову ставку до 17,5% з метою коригування рівня інфляції до планових показників.

Національний банку України підвищив облікову ставку до 17,5%  з метою коригування рівня інфляції до планових показників.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

На думку Національного банку, зниження інфляції до цілі може опинитися під загрозою через дію низки чинників. Зокрема, мова йде про активну трудову міграцію, посилення ризиків щодо отримання чергового траншу Міжнародного валютного фонду.

На думку НБУ жорсткіша монетарна політика нівелює вплив макрофінансових ризиків та сприятиме зниженню інфляції до 5,8% на кінець 2019 року.

Таким чином, у зв'язку з рішенням Нацбанку варто очікувати підвищення ставок за банківськими кредитами.

Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть залучати кошти у клієнтів.

Раніше в НБУ повідомляли, що не будуть переглядати монетарної політики навіть у випадку неотримання Україною чергового траншу від МВФ.

Також в Нацбанку повідомляли, що у разі відсутності траншу МВФ готові запровадити валютні обмеження в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Нагадаємо, що 31 травня експертами VoxUkraine було оприлюднено доповідь щодо макроекономічного прогнозу для України. На думку економістів, наразі уряд не володіє достатніми ресурсами для погашення поточної заборгованості міжнародним кредиторам. А у разі погіршення ситуації на світових ринках, гривня може девальвувати у декілька разів, а ВВП України впасти на 10-15%.

Нагадаємо, економічні експерти VoxUkraine попереджали, що Україна може оголосити дефолт напередодні виборів у 2019 році. На їхню думку, обсягу резервів уряду України наразі недостатньо для того, щоб обслуговувати виплати боргових зобов'язань.

Також на початку травня 2018 року прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що протягом наступних чотирьох років Україна має виплатити кредиторам 27 мільярдів доларів.

Водночас, у квітні уряд вже сплатив 127 мільйонів доларів боргів.

Крім цього, на початку року борг України перед МВФ становив 12 млрд доларів.

Пов`язані новини