Уряд Нідерландів видав розпорядження про присипляння норок на спеціальних фермах, де їх розводять заради хутра. Таке рішення він ухвалив після того, як новий коронавірус виявили у тварин на десятьох норкових фермах.

Про це повідомляє Reuters.

«Усі ферми з розведення норок, де було виявлено коронавірусну інфекцію, продезінфікують, а в тих фермах, де інфікувань немає, їх і не буде», — зазначила речниця нідерландського уряду Фредеріке Гермі.

Рішення про присипляння норок уряд Нідерландів ухвалив ще в середу, 3 червня, але виконувати його фермери почали лише зараз. Йдеться про присипляння 10 тисяч тварин, втрати фермерам обіцяють компенсувати.

Таке рішення влада країни обґрунтовує тим, що норкові ферми можуть бути потенційними розсадниками коронавірусної хвороби серед людей.

За оцінками, в Нідерландах лише 140 норкових ферм, які щороку виробляють хутра на 90 мільйонів євро.

Нагадаємо, у травні влада Нідерландів повідомила про два підтверджені випадки передачі коронавірусу від норок до людей, а точніше — фермерів, які розводять цих тварин. Це вперше було підтверджено передачу коронавірусу від тварин до людей — від часу початку епідемії коронавірусу в Китаї.

Зазначимо, що наразі механізм передачі коронавірусу між тваринами й людьми вивчений недостатньо. Є дослідження, які показують, що тварини можуть передавати його одна одній, а також свідчення, що заразитися від людей можуть їхні домашні улюбленці.

Станом на 6 червня з початку епідемії у світі коронавірус підтвердили у 6 млн 652 тисяч 838 людей. З них 3 млн 352 тисячі 331 пацієнт вже одужав, а 398 286 — померли від ускладнень. Наразі від коронавірусного захворювання продовжують лікуватися 3 млн 102 тисячі 901 людина.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: