Політика щодо України та Росії буде одним з пріоритетів для Німеччини під час головування у Раді ЄС. Водночас переговори у «нормандському форматі» просуваються повільно.

Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас, передає DW.

Маас нагадав, що всередині Євросоюзу зберігається «мінімальний консенсус» у політиці щодо Росії, який полягає у регулярному подовженні санкцій.

«Я вважаю, що ми потребуємо більшого. Тому ми хочемо підготуватися до часу, коли з Росією можна буде знову інтенсивніше говорити про стратегічні відносини. Я вважаю, це треба підготувати. Тому це тема, якою ми займатимемося в межах нашого головування в Раді ЄС», — зазначив Маас.

Він додав, що для зміни або відновлення стратегічних відносин ЄС з Росією «потрібне рішення в Україні».

Глава німецького МЗС розповів, що переговори у «Нормандському форматі» щодо реалізації Мінських угод і домовленостей саміту в Парижі просуваються повільно.

«Переговори є нелегкими, прогрес є обмеженим, але рішення на сході України буде передумовою для того, щоб всередині ЄС взагалі можна було говорити про тему Росії», — наголосив Маас.

Зокрема він нагадав, що повного припинення вогню так і не досягнуто, а домовленості саміту «нормандської четвірки» в Парижі щодо розведення сил не виконані.

Чому це важливо: «Нормандський формат» переговорів організовують у чотиристоронньому форматі (Україна—Німеччина—Франція—Росія), щоб обговорити питання збройної агресії Росії проти України. Остання така зустріч відбулася 9 грудня 2019 року у Парижі.

Тоді лідери погодились зустрітися знову через 4 місяці, тобто у квітні 2020-го, однак через коронавірус та невиконання домовленостей зустріч відклали.

Однак з усього, про що лідери домовились на саміті у грудні, було виконано лише пункт про обмін полонених та розведення військ у деяких районах. Також Верховна Рада продовжила дію закону про особливий статус Донбасу у старій редакції.

Поділитись: