Канцлерка Німеччини Ангела Меркель повідомила про необхідність збільшення інвестицій у газотранспортну систему України для підвищення її конкурентоспроможності.

Про це Меркель повідомила під час телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським, повідомляє Офіс президента.

Зокрема, під час розмови лідери держав привітали компроміс щодо продовження транзиту російського газу через Україну та укладання угод про транзит газу.

«Володимир Зеленський зазначив, що задоволений досягнутим компромісом і укладенням нового контракту, й подякував Німеччині за посередництво», — йдеться у повідомленні Офісу президента.

Зазначимо, що один з раундів переговорів про транзит газу відбувся у Берліні. Цей раунд був безуспішним, а переговори згодом перенесли до Мінська, де й було досягнуто остаточних домовленостей.

«Ангела Меркель зі свого боку зауважила, що наступним завданням є забезпечення збільшення інвестицій в українську ГТС для підвищення її конкурентоспроможності», — повідомляють в ОП за підсумками розмови Зеленського та Меркель.

Раніше в Операторі ГТС повідомляли, що щороку транзит російського газу приноситиме Україні 2% ВВП.

30 грудня, за 1 добу до закінчення угоди про транзит газу, Україна та Росія підписали новий контракт на транзит, а також низку інших домовленостей. Серед них, зокрема, відмова Нафтогазу та Газпрому від судових спорів одне проти одного, виплата Газпромом 2,9 мільярда доларів компенсації за рішенням арбітражів та пробачення Україною 7,4 мільярда доларів штрафу за порушення Газпромом антимонопольного законодавства.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile