У Німеччині призупинили щеплення від COVID-19 через можливе порушення правил зберігання вакцини
В одному з адміністративних округів Німеччини тимчасово припинили вакцинацію населення від коронавірусу через можливі порушення правил зберігання препарату ㅡ вакцина від Pfizer і BioNTech має зберігатися за температури –70 градусів за Цельсієм.
Про це повідомляє Al Jazeera з посиланням на заяву адміністрації німецького міста Ліхтенфельс.
Зокрема медичні центри одразу кількох міст в адміністративному окрузі Баварії, Верхній Франконії, повідомили про можливі порушення правил зберігання та перевезення вакцини.
Як пише місцеве видання Der Neue Wiesentbote, під час зчитування температурних реєстраторів у контейнерах з вакциною у фахівців виникли сумніви щодо дотримання потрібної температури у –70 градусів за Цельсієм.
Представники міст Кобург, Ліхтенфельс, Кронах, Кульмбах, Хоф та Вунзідель провели спільну нараду з очільником округу Верхня Франконія та одноголосно вирішили відмовитися від застосування першої партії вакцини. Вони зазначили, що безпека людей є головним пріоритетом.
«Якщо є хоч найменші ознаки того, що вакцина не відповідає критеріям якості на 100%, ця партія не буде використана. Громадяни вірять, що вони отримають якісну вакцину від коронавірусу, тож іншого рішення не може бути», ㅡ заявив голова районної ради округу Клаус Петер Зелнер.
Нагадаємо, 26 грудня глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що всі країни-члени Європейського Союзу вже отримали вакцини від COVID-19, а масове щеплення населення країн ЄС почнеться з 27 грудня. Для того, щоб жодна з країн не мала переваг, вакцину доправили до всіх країн одночасно.
Однак Угорщина та Німеччина випередили всі інші країни Євросоюзу й почали вакцинацію на день раніше від них — 26 грудня. Першу вакцину у Німеччині ввели 101-річній пацієнтці Едіт Квойцаллі, котра живе в будинку для літніх людей.
А які вакцини використовують?
Наразі вже є низка вакцин, ефективність яких доведена третім (останнім) етапом клінічних досліджень. Зокрема, компанії Pfizer і BioNTech (США та Німеччина відповідно) оголосили про ефективність їхньої вакцини у 95%. Однак її можна зберігати лише за –70 градусів за Цельсієм. Європейська комісія 21 грудня схвалила вакцину Pfizer та BioNTech від COVID-19 та надала умовний дозвіл на її продаж у країнах-членах ЄС.
Про таку ж ефективність заявила ще одна американська компанія Moderna. Ця вакцина не псується за стандартних температур холодильника — 2-8 градусів. Вартість вакцини від компаній Pfizer і BioNTech становитиме $19,5, від Moderna — $25-37 за дозу. Однак для вакцинування одній людині необхідно вводити дві дози.
А ось вакцина британської фармацевтичної компанії AstraZeneca показала середню ефективність у 70% за підсумками проміжних випробувань у Великій Британії та Бразилії. Втім, розробник стверджує, що ці дані ще не остаточні.
У низці країн уже навіть розпочали вакцинувати населення. Зокрема, у США та Великій Британії.
А коли Україна отримає вакцину?
Як повідомляли у ВООЗ, Україна зможе отримати першу партію ліцензованої вакцини від COVID-19 у другому кварталі 2021 року. 8 мільйонів доз вакцини (тобто для 4 мільйонів населення) передадуть безкоштовно у межах співпраці з Фондом глобального доступу до вакцин проти коронавірусу (COVAX). В аптеках вакцина може з'явитися аж восени.
У МОЗ також заявляли, що Світовий банк виділить Україні на закупівлю вакцин 100 млн доларів. Крім того, уряд виділив 1,3 млрд грн на імунопрофілактику населення проти COVID-19. Частина цих коштів має бути спрямована на вакцину від COVID-19. В бюджеті на 2021 рік на вакцинацію населення заклали 2,6 млрд гривень. Яку саме вакцину закуповуватиме Україна, наразі невідомо.
- Поділитися: