Кандидатка на пост голови правлячої «Християнсько-демократичної партії» Німеччини Аннегрет Крамп-Карренбауер запропонувала скоротити планові обсяги постачання російського газу через «Північний потік-2» у відповідь на російську агресію у Керченській протоці.

Водночас, німецька депутатка додала, що повна відмова від будівництва газопроводу була б «занадто радикальним кроком».

«Ми маємо визнати, що критичний момент все ще не настав, інакше Путін не пішов би цим шляхом», — повідомила Крамп-Карренбауер.

Крім цього, політикиня заявляла, що у відповідь на російську агресію у морі необхідно заборонити російським кораблям заходити у європейські порти.

Раніше стало відомо, що канцлер Австрії Себастьян Курц заявив, що підтримує реалізацію Росією газопроводу в обхід України «Північний потік-2».

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку декілька мільярдів доларів. Зокрема, у 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на 0,7 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Напередодні у компанії Nord stream2, яка будує газопровід в обхід України «Північний потік-2», оголосили тендер на закупівлю труб для прокладання газопроводу в обхід акваторії Данії, яка так і не надала дозвіл на будівництво газопроводу.

4 вересня стало відомо, що Газпром почав будівництво фінської частини «Північного потоку-2».

25 липня у там розпочались роботи з прокладання труб «Північного потоку-2» дном Балтійського моря.

2 липня у Газпромі заявляли, що прокладатимуть газопровід навіть без дозволу Данії.

3 травня у Німеччині почали будувати наземну частину «Північного потоку-2», незважаючи на відсутність усіх дозволів від країн, через які пролягатиме газопровід.

Поділитись: