Влада Нової Зеландії вперше після терактів у мечетях, внаслідок яких загинула 51 людина, провели викуп зброї у населення.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Зокрема, 169 людей склали 224 одиниці зброї та комплектуючих, за які сумарно отримали близько 260 тисяч євро. 

Так, за даними поліції округу Кентербері, до 20 грудня 2019 року заплановано ще близько 250 аналогічних заходів.

В кінці червня уряд країни виділив близько 121 млн євро на викуп напівавтоматичної зброї у населення. Гроші призначаються тим, хто в свій час придбав зброю законним чином.

Власникам будуть повернуто до 95 відсотків закупівельної ціни.

Водночас, для тих, хто володіє зброєю на нелегальних підставах, передбачена амністія, якщо вони з'являться в поліцію добровільно.

Раніше суд у Новій Зеландії засудив до 21 місяця тюремного ув'язнення 44-річного Філіпа Арпса за розповсюдження неприйнятного матеріалу — трансляції розстрілу людей у мечеті в Крайстчерчі.

Нагадаємо, 15 березня у двох мечетях новозеландського міста Крайстчерч відкрили вогонь, загинули 49 людей. Зранку 17 березня поліція знайшла ще одне тіло після розстрілу. Загалом кількість загиблих зросла з 49 до 51.

Один з нападників — 28-річний австралієць Брентон Таррант — перед тим, як відкрити вогонь, він поширив 74-сторінковий маніфест, у якому висловив свою ненависть до мігрантів, а також пояснив мотиви своїх дій. Свій вчинок Брентон назвав «терактом». Упродовж 17 хвилин вів пряму трансляцію з мечеті, згодом Facebook прибрав відео, а також заблокував його профіль.

За 9 хвилин до розстрілу людей він розіслав свій маніфест за понад 30 парламентськими адресами, зокрема прем'єр-міністерці країни Джасінді Ардерн. Додамо, що в маніфесті, оприлюдненому перед нападом, терорист зазначив: «Ви не знайдете спокою ні в Ісландії, ні в Польщі, ні в Новій Зеландії, ні в Аргентині, ні в Україні».

Після теракту поліція взяла під варту чотирьох людей — трьох чоловіків і одну жінку. Правоохоронці заявили, що затримані не були у «списку нагляду» як Нової Зеландії, так і Австралії.

Поділитись: