Юридичний комітет Палати представників США планує розпочати розслідування щодо ймовірного зловживання владою, корупції та перешкоджання правосуддю з боку президента Дональда Трампа.

Про це повідомив голова комітету Джерольд Недлер — конгресмен від Демократичної партії.

За його словами, комітет запросить документи в межах розслідування в 60 фізичних та юридичних осіб. Зокрема конгресмени хочуть отримати документи від Міністерства юстиції, сина президента Дональда Трампа-молодшого та фінансового директора Фундації Трампа Аллена Вайсельберга.

«Ми збираємось розпочати розслідування щодо зловживання владою, корупції та перешкоджання правосуддю. Це наша робота — захищати верховенство права», — наголосив Недлер.

Конгресмен зазначив, що для нього очевидне зловживання владою з боку Трампа, водночас він вважає, що поки рано говорити про можливу процедуру імпічменту.

«Перед тим, як розпочати проти когось процедуру імпічменту, треба переконати американський народ, що це повинно статись», — зауважив він.

Раніше екс-адвокат Трампа Майкл Коен заявив, що готовий розповісти Конгресу про фінансові махінації свого колишнього боса.

Своєю чергою Трамп назвав свідчення свого екс-адвоката Коена «досить ганебними».

8 грудня прокуратура Нью-Йорка звернулася до суду з проханням засудити колишнього адвоката президента США Дональда Трампа Майкла Коена «до значного терміну ув’язнення та штрафу у сотні тисяч доларів» у справі щодо виплат порноакторці за мовчанку в інтересах Дональда Трампа та ухиляння від сплати податків.

У поданні генпрокурора Мюллера ішлося про те, що Коен мав зв'язки з росіянином, який пропонував організувати зустріч Трампа з Путіним у 2015 році. Також відомо що переговори Трампа про можливу угоду щодо будівництва хмарочоса у Москві, яка могла б скласти «сотні мільйонів доларів», проходили «на тлі постійних зусиль російського уряду для втручання в вибори в США».

Нагадаємо, 29 листопада Майкл Коен визнав себе винним у тому, що свідомо дав Конгресу неправдиві свідчення про плани будівництва хмарочоса Trump Tower у Москві.

Дональд Трамп відреагував на свідчення свого колишнього адвоката, заявивши, що той «слабка людина» і бреше, щоби пом’якшити своє покарання. Потім Трамп закликав ув'язнити Коена.

Раніше Майкл Коен уклав угоду зі слідством, визнавши себе винними за вісьмома пунктами звинувачення. Відтак, федеральний суд Нью-Йорка відпустив Коена під заставу у 500 тисяч доларів.

Коен зізнався у банківському шахрайстві, ухилянні від податків, а також порушеннях, пов’язаних із фінансуванням передвиборчої кампанії президента.

Зокрема, адвокат заявив під присягою, що заплатив двом жінкам за нерозголошення інформації, яка могла би зашкодити кандидату у президенти на виборах 2016 року. Він зізнався, що робив це за вказівкою Дональда Трампа.

Поділитись: