Французька поліція чубиться з протестувальником під час мітингу проти пенсійної реформи на Ліонському залізничному вокзалі в Парижі, Франція, 23 грудня 2019 року
Фото:

Julien de Rosa/EPA-EFE

У Парижі сталася сутичка між поліціянтами й протестувальниками, які виступають проти пенсійної реформи в країні.

Як повідомляє Reuters, правоохоронці почубилися із близько 30 протестувальниками, які запускали феєрверки та фаєри на території Ліонського вокзалу — одного з найбільших у французькій столиці. Дим заполонив приміщення станції, через що вона була змушена тимчасово призупинити роботу.

Окрім того, сотні протестувальників вийшли на мітинг і біля Північного та Східного вокзалів у Парижі.

На тлі протестів французькі профспілки пригрозили посиленням протестів проти пенсійної реформи на різдвяні свята, в тому числі у нафтовому секторі. Призупинення роботи французьких нафтопереробних заводів може призвести до різкого зростання цін на паливо в країні.

На одному із нафтопереробних заводів на півдні Франції, Lavera, виробництво вже зупинилося. Профспілки інших заводів голосуватимуть за те, чи оголошувати страйк, протягом дня, повідомляє The Guardian. Так, завод Grandpuits французької компанії Total уже проголосував за те, щоб призупинити виробництво.

У той же час уряд готується до наступного раунду перемовин із профспілками перед наступним загальнонаціональним протестом, запланованим на 9 січня.

Аби примирити протестувальників, президент Франції Еммануель Макрон напередодні оголосив, що відмовиться від президентської пенсії після того, як піде у відставку.

Профспілки влаштовують протести через пенсійну реформу, яка передбачає перегляд чинної системи, коли представники окремих професій можуть виходити на пенсію раніше або отримувати підвищені виплати через важкі умови праці.

З 2025 року всі чинні 42 «спеціальні режими» виходу на пенсію повинна замінити універсальна система. Виходити на пенсію можна буде з 62 років, а отримувати повну пенсію без відрахувань — з 64 років. Цей вік планували поступово підвищувати.

За останніми соцопитуваннями, більшість французів підтримує страйки і протести проти нової пенсійної системи, повідомляє АР.

За даними незалежного пенсійного комітету Франції, які наводить Reuters, провал пенсійної реформи утворить дефіцит у розмірі до 17 мільярдів євро, або 0,7% ВВП країни, до 2025 року.

Нагадаємо:

  • 5 грудня десятки тисяч французів влаштували загальнонаціональний страйк через плани уряду провести пенсійну реформу. Протестували лікарі, юристи, поліціянти, авіадиспетчери, водії громадського транспорту та низка інших професій. Надалі до страйку працівників громадського транспорту через пенсійну реформу додалося перекриття магістралей через протести транспортних компаній проти зростання цін на дизельне паливо.
  • 6 грудня на вулиці французьких міст вийшло близько 800 тисяч протестувальників – це найбільша кількість за весь час акцій профспілок проти пенсійної реформи.
  • Деталі пенсійної реформи уряд Франції представив 11 грудня. Вона передбачає запровадження універсальної пенсійної системи, зокрема підвищення пенсійного віку із 62 до 64 років та скасування низки пенсійних пільг для представників окремих професій.
  • Президент Франції Еммануель Макрон 18 грудня заявив, що готовий змінити свою пенсійну реформу, проти якої третій тиждень протестують сотні тисяч робітників по всій країні.
  • Утім 19 грудня лідер профспілкового руху Філіп Мартінес заявив, що уряд Франції не зміг подолати «глухий кут» у питанні перегляду пенсійної реформи у четвер, тож лідери профспілок продовжать страйкувати протягом різдвяних свят.
Поділитись: