У політсилі «Опозиційна платформа — За життя» назвали «політичною помстою» рішення Центральної виборчої комісії про скасування реєстрації колишнього заступника генпрокурора часів Януковича Рената Кузьміна кандидатом у Верховну Раду.

Про це йдеться у заяві партії.

Там вважають, що рішення ЦВК політично мотивоване.

«Рішення Центральної виборчої комісії, по суті, є помстою і реакцією на принципову правову позицію представників нашої партії, що прямо вказують на те, що останні заяви голови ЦВК є підставою для її відставки», — переконані у партії.

У політсилі додали, що члени ЦВК аргументують скасування реєстрації Кузьміна начебто абсурдними доводами.

«Аргумент, не просто тупий, але і демонструє відсутність у Центральної виборчої комісії більш вагомих аргументів», — впевнені в політсилі.

Опозиціонери планують у суді вимагати скасування відповідного рішення Центральної виборчої комісії.

Нагадаємо, 5 липня ЦВК скасувала реєстрацію кандидатом у депутати Рената Кузьміна, який балотувався в Раду за списком «Опозиційної платформи — за життя» під номером 35. Генпрокуратура підозрює Кузьміна у низці злочинів, зокрема у легалізації майна, здобутого злочинним шляхом.

Раніше ГПУ направила лист до ЦВК, в якому вказала, що Кузьмін не проживав останні 5 років на території України.

Ренат Кузьмін був заступником генерального прокурора з 2010 до 2013 року та заступником секретаря Ради національної безпеки та оборони у 2013-2014 роках.

Нагадаємо, 2 липня Центральна виборча комісія зареєструвала ексглаву Адміністрації президента часів Януковича Андрія Клюєва та блогера Анатолія Шарія кандидатами попри те, ще вони не проживали останні 5 років в Україні, як вимагає законодавство.

У цей же день на Майдані незалежності в Києві влаштували акцію протесту проти реєстрації кандидатами у депутати Клюєва та Шарія. Після цього правоохоронні органи знайшли нові докази відсутності Клюєва та Шарія в Україні, на підставі чого ЦВК зняла їх з виборів.

Поділитись: