У Православній церкві України заперечили слова почесного патріарха ПЦУ Філарета про те, що УПЦ Київського патріархату не ліквідували після створення єдиної помісної церкви.

Про це йдеться у заяві прес-служби Київської митрополії ПЦУ.

Там нагадали, що ПЦУ створили на Об’єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. Ключовою вимогою для проведення цього собору було проведення помісних соборів УПЦ КП і Української автокефальної церкви щодо їхньої ліквідації шляхом об’єднання в єдину церкву.

Помісний собор УПЦ КП відбувся 15 грудня у храмі святого благовірного князя Ярослава Мудрого, його скликав сам Філарет, тоді патріарх УПЦ КП.

«Проведення Собору з визначеним порядком денним, а саме — про ухвалення рішення щодо припинення діяльності УПЦ КП шляхом обʼєднання та приєднання до утворюваної Православної Церкви України, було попередньо в тому ж храмі схвалене всім єпископатом УПЦ КП, проект рішення був зачитаний та одноголосно схвалений архієреями», — йдеться у повідомленні.

У Київській митрополії нагадали, що цю постанову підписали члени синоду, які під час собору складають президію церкви.

«Першим серед членів Президії поставив свій підпис Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, як Голова Помісного Собору», — йдеться в заяві.

Нагадаємо, раніше Філарет заявив, що Київський патріархат не ліквідований після створення об'єднаної помісної православної церкви.

Крім того, він заявляв, що незадоволений статусом митрополії для ПЦУ та вважає себе патріархом.

Водночас предстоятель ПЦУ Епіфаній наголосив, що повернення Київського патріархату означатиме повернення назад в ізоляцію.

Поділитись: