УКРАЇНА

У першому кварталі ВВП України зріс на 0,9% — НБУ

21 червня, 2018 17:49
УКРАЇНА/У першому кварталі ВВП України зріс на 0,9% — НБУ
Зберегти
Вигляд
За даними Національного банку України, за перші 3 місяці 2018 року валовий внутрішній продукт України зріс на 0,9%.

За даними Національного банку України, за перші 3 місяці 2018 року валовий внутрішній продукт України зріс на 0,9%.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

У річному розрізі, зростання ВВП України у першому кварталі 2018 року порівняно з першим кварталом 2017 року склало 3,1%.

В НБУ констатують, що на початку 2018 року Україна скоротила обсяги експорту товарів майже на 10%, в той час як імпортувала на 5,4% менше.

Також в Нацбанку повідомили, що очікують на продовження помірного зростання економіки України і за підсумками другого кварталу 2018 року.

Як повідомлялось напередодні, очільник Нацбанку Яків Смолій зазначав, що наявних нараз міжнародних резервів НБУ достатньо для покриття виплат за зовнішніми запозиченнями до 2020 року.

Раніше профільний комітет парламенту затвердив до другого читання законопроект «Про валюту», який має забезпечити вільний рух капіталу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Також в НБУ зберегли вимогу до підприємців продавати половину своєї валютної виручки на міжбанківському ринку.

Нагадаємо, що 31 травня експертами VoxUkraine було оприлюднено доповідь щодо макроекономічного прогнозу для України. На думку економістів, наразі уряд не володіє достатніми ресурсами для погашення поточної заборгованості міжнародним кредиторам. А у разі погіршення ситуації на світових ринках, гривня може девальвувати у декілька разів, а ВВП України впасти на 10-15%.

Пов`язані новини