У Польщі буревії залишили без електрики сотні тисяч людей. Є потерпілі

У Польщі внаслідок буревіїв по всій країні 16 січня повалило сотні дерев, а сотні тисяч людей залишилися без світла. Щонайменше четверо людей постраждали.
Про це повідомляє польський телеканал TVN24.
Так, упродовж ночі проти 17 січня рятувальники понад 4 тисячі разів виїжджали на ліквідацію наслідків негоди, зокрема усунення повалених дерев, перевернутих автомобілів та лагодження пошкоджених дахів. Пожежники отримали більш як 200 повідомлень про пошкодження житлових та господарських будівель.
Четверо людей зазнали травм. Зокрема, у північно-східному місті Ельблонг дерево впало на двох людей, а в північному Торуні — на автомобіль, ще одна людина постраждала від падіння частини даху.
Падіння дерев також пошкодило лінії електропередач. Станом на 13:00 17 січня без світла залишилися понад 320 тисяч людей. У Вармінсько-Мазурському воєводстві дерево впало на залізничну колію, чим на декілька годин заблокувало рух потягів. Повалені дерева також стали причинами кількох ДТП, закриття середніх шкіл та кладовищ для відвідувачів.
За даними метеорологів, вітер дме із середньою швидкістю від 35 до 50-70 км/год, поривами до 115 км/год (понад 31 м/с) — така швидкість характерна для буревію.
Негода в Україні
Сильні вітри проносяться і в Україні. 14 січня у Києві зафіксували найбільшу максимальну швидкість вітру за понад пів століття — вона досягла 23 м/с (83 км/год).
Увечері 14 січня у Святошинському районі Києва внаслідок сильного вітру на легковий автомобіль із людьми впало дерево. Водій загинув на місці. Загалом того дня рятувальники 5 разів виїжджали на схожі випадки, спричинені негодою.
За даними Держслужби з надзвичайних ситуацій, станом на 15 січня негода залишила без світла понад 1,4 тисячі населених пунктів у 16 областях України.
На 17 січня синоптики прогнозували пориви вітру до 25-28 метрів за секунду у Львівській, Тернопільській, Івано-Франківській та Чернівецькій областях, а в Карпатах — велику небезпеку сходження лавин.
Рятувальники просять не виходити на вулицю в період сильних поривів вітру, а також не ходити біля рекламних щитів та розлогих дерев. Крім того, українцям радять утриматися від походу в гори на період підвищеної небезпеки сходження лавин.
- Поділитися: